VIDEO Galko okomentoval Ficovu tlačovku: Skončil. "Masový" záujem médií len dokumentuje bezvýznamnosť tohto človeka

10. 5. 2018 9:30

Predseda Smeru Robert Fico sa po návrate do parlamentu a získaní pozície šéfa poslaneckého klubu začal angažovať aj na tlačových besedách. Ľubomír Galko však poukazuje na to, že Ficovej tlačovej besedy sa zúčastnili iba traja novinári.

VIDEO Galko okomentoval Ficovu tlačovku: Skončil. "Masový" záujem médií len dokumentuje bezvýznamnosť tohto človeka
Foto: TASR
Popis: Poslanec NR SR Robert Fico (SMER-SD) počas 30. schôdze Národnej rady SR v Bratislave 23. marca 2018

Zvýšenie opatrovateľského príspevku o 120 eur mesačne predstavuje pomoc rodinám s ťažkými ľudskými príbehmi tak, aby to reálne pocítili ich rodinné rozpočty. Uviedol to na stredajšej tlačovej konferencii predseda strany Smer-SD Robert Fico, ktorý je zároveň aj šéfom poslaneckého klubu strany.

Fico sa za prípravu zákona poďakoval ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny Jánovi Richterovi, pričom zdôraznil, že do roku 2020 plánujú postupné navyšovanie opatrovateľského príspevku až na úroveň minimálnej mzdy.

Galko poukazuje na novinárov vs Fico

Na túto tlačovú konferenciu reagoval podpredseda najsilnejšej opozičnej strany SaS Ľubomír Galko, ktorý vystúpenie Fica označil za snahu korumpovať voličov. „Mám povzbudzujúcu správu, priatelia. Poslanec Fico hral včera na svojej tlačovej besede, kde chcel zasa korumpovať voličov nejakými akože sociálnymi vymoženosťami, presilovku proti novinárom. On si priviedol so sebou ministra Richtera, svojho mediálneho poradcu Tomáša a predsedkyňu sociálneho výboru Bašistovú,“ napísal na sociálnej sieti Galko.

„Oproti nemu sedeli 3, slovom traja novinári a dostal až dve otázky. To, že táto TB nebola ani v TA3 vysielaná naživo a ten ´masový´ záujem médií len dokumentuje bezvýznamnosť tohto človeka, ktorý azda ešte stále úplne nepochopil, že skončil. Tak je celkom fajn, že aj novinári mu to včera takto taktne naznačili,“ dodal.

Galko si dokonca myslí, že raz na Ficovu tlačovku nepríde vôbec nikto. „Aj keď pesimista by mohol namietať, že traja je ešte stále veľa, pre začiatok je to fajn a teším sa na chvíľu, keď mu tam nepríde vôbec nikto a obyvateľ Bašternákovho bytu bude hovoriť prázdnym stoličkám. Aj toho sa raz dočkáme, uvidíte,“ uzavrel poslanec SaS.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

17:56 VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

Demolačný stroj, pomocou ktorého sa budú realizovať búracie práce na výbuchom a požiarom poškodenej …