VIDEO Fuj, to je čo za handru? Merkelová znechutene odhodila nemeckú vlajku. Teraz ju vyťahuje proti Pegide

11.2.2016 11:00

Nemecká vláda začala s agresívnou propagačnou kampaňou, v ktorej vyzýva Nemcov, aby prekonali svoju temnú stránku a prijali Merkelovej politiku otvorených dverí a multikulturalizmu. Informuje o tom portál Breitbart.

VIDEO Fuj, to je čo za handru? Merkelová znechutene odhodila nemeckú vlajku. Teraz ju vyťahuje proti Pegide
Foto: SITA
Popis: Angela Merkelová

„Nemecko, zostaň silné! S ľudskosťou proti temnej stránke“ a „Proti nenávisti a štvanici – žiadne keď a ale“ píše strana na propagandistických bilbordoch. Text je napísaný na nemeckej vlajke, cez ktorú tečie čierna farba. Organizátori kampane tvrdia, že ich nádejou je prevzatie vlajky od pravicových a nacionalistických skupín, akými sú hnutie Vlasteneckí Európania proti islamizácii Západu (Pegida) a euroskeptická strana Alternatíva pre Nemecko (AfD). Práve tie má čierna farba reprezentovať.

„Nemecko, zostaň silné! Je volaním pre občiansku spoločnosť, aby sa postavila pravicovým tendenciám a podnecovaniu k násiliu. Je to výzva k uvítacej kultúre - ktorú ľudia potrebujú - ako aj ku kozmopolitnému Nemecku,“ píše skupina s názvom Ukáž svoju tvár! Za kozmopolitné Nemecko na svojej webovej stránke.

Embed from Getty Images

 

 

Nemecko, zostaň silné! Zdroj: Getty Images

Kampaň počíta s rozmiestnením 600 takýchto bilbordov a s rozdaním 20-tisícov podobných nálepiek a 45-tisícov pohľadníc. Za celou vecou stojí Spolkové ministerstvo rodiny, seniorov, žien a mládeže.

„Pegida a jej podobní zneužili vlajku federálnej republiky,“ tvrdí Uwe-Karsten Heye, predseda spomínanej skupiny pre kozmopolitné Nemecko. „V skutočnosti vlajka a ústava vyjadrujú volanie po otvorenej spoločnosti, právo na azyl a nepopierateľné právo na ľudskú dôstojnosť,“ myslí si. Heye zároveň pre Der Tagesspeigel dodal, že „je nevyhnutné dať ľuďom odvahu bojovať proti pravicovému extrémizmu a xenofóbii“.

Manažérka organizácie Sophia Oppermannová konštatovala, že proimigračná skupina chce podporiť ďalšie ľavicové a „humanitárne“ organizácie v častejšom používaní štátnej vlajky.

„Sme unavení, ako stále pravica máva nemeckou vlajkou, pričom ďalší ani nemajú šancu… sme tiež hrdí na svoju krajinu a stojíme za hodnotami, ktoré táto vlajka a krajina vyjadrujú,“ dodala.

Proimigračná skupina má konkrétne požiadavky. Chce nielen to, aby nemecká verejnosť prijala 1,5 milióna imigrantov, ktorí prišli v roku 2015 do Nemecka, ale aby s vítaním imigrantov pokračovala aj v tomto a v ďalších rokoch.

Je však otázne, či sa nemeckej vláde a proimigračným aktivistom podarí používanie nemeckej vlajky presadiť. Svoj priamo znechutený postoj k štátnej vlajke ukázala samotná Merkelová po tom, ako jej strana v roku 2013 vyhrala parlamentné voľby. Toto video hovorí za všetko.

Merkelová zahodí nemeckú vlajku

Zdroj: YouTube.com

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: zp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

19:45 Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

Strana Smer-SD nie je na jedno použitie. Prekonala mnoho krízových situácií, ale vždy sa vrátila nas…