VIDEO Fľak na kostýme Merkelovej: Paradajky, to nepoteší, pani kancelárka

    0
    Angela Merkelová (Autor: TASR)

    Pred pár dňami si kancelárkine lapálie počas predvolebnej kampane všimol britský ľavicový denník The Guardian. Neslávne sa vtedy skončila jej návšteva v Quedlinburgu, kde ju ľudia obligátne vypískali a vyzvali na odstúpenie z funkcie. Ešte horšie to bolo v Thüringene, kde sa časť jej odporcov nebezpečne približovala k pódiu a policajti aj osobná ochranka Merkelovej boli v pohotovosti; podľa ich slov nebolo „zrejmé, čo majú v úmysle“. Na mieste potom došlo k napadnutiu mladého dobrovoľníka CDU.

    V stredu prehovorila kancelárka pred davom svojich priaznivcov aj odporcov v malom východonemeckom meste Finsterwalde a ani v tomto prípade sa všetko nezaobišlo bez problémov. Ako hlási magazín Focus, na Merkelovú ľudia pískali počas celého jej prejavu. Vzduchom navyše lietali hrubšie urážky a rovnako ako na predchádzajúcich zhromaždeniach aj tam nemalá časť publika požadovala odchod Merkelovej z politiky. To všetko pre jej nemenný názor na migračnú politiku.

    Voličov navyše Merkelová popudila svojím nedávnym vyhlásením v rámci televízneho duelu so šéfom SPD a niekdajším predsedom Európskeho parlamentu Martinom Schulzom, podľa ktorého „islam patrí do Nemecka“. To považuje mnoho voličov vzhľadom na teroristické útoky páchané v mene islamu a na vysoké počty prípadov znásilnenia, ktoré majú na svedomí moslimskí prisťahovalci, za prinajmenšom veľmi nešťastné slová. Neslávne pochodila kancelárka aj v Heidelbergu, kde do nej neznámy odporca dokonca hodil paradajku.

    Podobné chvíle zažívala Merkelová počas stredajšieho vystúpenia v Torgau. Ako píše magazín Focus, jej asi 30-minútový príhovor na tému daní a boja proti terorizmu po celý čas prerušoval piskot a nesúhlasné výkriky. „Išlo zrejme o najhoršiu polhodinu od začiatku kampane,“ komentuje Focus dianie v Torgau, kde kancelárka na tamojších „krikľúňov“ napokon osobne reagovala.

    „V iných krajinách by boli radi, že môžu týmto spôsobom vyjadriť svoje odmietavé názory na politikov. Vážme si, že máme v Nemecku demokraciu, slobodu slova a slobodné voľby,“ cituje Focus kancelárku krajiny, v ktorej nedávno odsúdili novinára Michaela Stürzenbergera za porovnanie islamu s nacizmom na pol roka odňatia slobody a sto hodín verejnoprospešných prác.

    autor: Josef Provazník

    - Reklama -