VIDEO Fľak na kostýme Merkelovej: Paradajky, to nepoteší, pani kancelárka

8. 9. 2017 13:13

Z „trampôt“ kancelárky Angely Merkelovej na predvolebných stretnutiach s voličmi sa pomaly stáva nekonečný seriál. V podstate vo všetkých mestách sa stretáva s neskrývaným odporom väčšej či menšej časti prítomných.

VIDEO Fľak na kostýme Merkelovej: Paradajky, to nepoteší, pani kancelárka
Foto: TASR
Popis: Angela Merkelová
reklama

Pred pár dňami si kancelárkine lapálie počas predvolebnej kampane všimol britský ľavicový denník The Guardian. Neslávne sa vtedy skončila jej návšteva v Quedlinburgu, kde ju ľudia obligátne vypískali a vyzvali na odstúpenie z funkcie. Ešte horšie to bolo v Thüringene, kde sa časť jej odporcov nebezpečne približovala k pódiu a policajti aj osobná ochranka Merkelovej boli v pohotovosti; podľa ich slov nebolo „zrejmé, čo majú v úmysle“. Na mieste potom došlo k napadnutiu mladého dobrovoľníka CDU.

V stredu prehovorila kancelárka pred davom svojich priaznivcov aj odporcov v malom východonemeckom meste Finsterwalde a ani v tomto prípade sa všetko nezaobišlo bez problémov. Ako hlási magazín Focus, na Merkelovú ľudia pískali počas celého jej prejavu. Vzduchom navyše lietali hrubšie urážky a rovnako ako na predchádzajúcich zhromaždeniach aj tam nemalá časť publika požadovala odchod Merkelovej z politiky. To všetko pre jej nemenný názor na migračnú politiku.

Voličov navyše Merkelová popudila svojím nedávnym vyhlásením v rámci televízneho duelu so šéfom SPD a niekdajším predsedom Európskeho parlamentu Martinom Schulzom, podľa ktorého „islam patrí do Nemecka“. To považuje mnoho voličov vzhľadom na teroristické útoky páchané v mene islamu a na vysoké počty prípadov znásilnenia, ktoré majú na svedomí moslimskí prisťahovalci, za prinajmenšom veľmi nešťastné slová. Neslávne pochodila kancelárka aj v Heidelbergu, kde do nej neznámy odporca dokonca hodil paradajku.

Podobné chvíle zažívala Merkelová počas stredajšieho vystúpenia v Torgau. Ako píše magazín Focus, jej asi 30-minútový príhovor na tému daní a boja proti terorizmu po celý čas prerušoval piskot a nesúhlasné výkriky. „Išlo zrejme o najhoršiu polhodinu od začiatku kampane,“ komentuje Focus dianie v Torgau, kde kancelárka na tamojších „krikľúňov“ napokon osobne reagovala.

„V iných krajinách by boli radi, že môžu týmto spôsobom vyjadriť svoje odmietavé názory na politikov. Vážme si, že máme v Nemecku demokraciu, slobodu slova a slobodné voľby,“ cituje Focus kancelárku krajiny, v ktorej nedávno odsúdili novinára Michaela Stürzenbergera za porovnanie islamu s nacizmom na pol roka odňatia slobody a sto hodín verejnoprospešných prác.

autor: Josef Provazník

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a  ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

17:35 Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

Slovensko zvláda situáciu s koronavírusom na výbornú a to vďaka nastaveniam Pellegriniho vlády a d…