VIDEO Fico: Nebudem prekrývať ´prasačiny´ Dzurindovej vlády

17. 10. 2019 10:55

AKTUALIZUJEME Predseda Smeru-SD Robert Fico vylučuje akékoľvek nelegálne financovanie jeho strany. Na tlačovej konferencii v Bratislave zdôraznil, že účtovníctvo Smeru-SD je perfektné, prešlo viacerými kontrolami a žiadny kontrolný orgán podľa Fica nevyčítal pochybenia Smeru-SD.

VIDEO Fico: Nebudem prekrývať ´prasačiny´ Dzurindovej vlády
Foto: TASR
Popis: Robert Fico
reklama

Robert Fico nevylučuje stretnutia so spolumajiteľom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom. Označil ho za podnikateľa, ktorý chce stranu Smer-SD podľa Fica ničiť.

"S Jaroslavom Haščákom som sa stretol pri rôznych príležitostiach. To, že mu Iveta Radičová varila klobásky, to je v poriadku?" reagoval Fico.

"Nechcem to relativizovať, chcem, aby sa Gorila vyšetrila. Ak je aj pravda, čo je tam, nič neetické a protiprávne som neurobil," zdôraznil Fico na tlačovej konferencii v Bratislave. 

Šéf Smeru-SD naďalej odmieta spájanie svojej strany s kauzou Gorila, opakuje, že je to kauza Dzurindovej vlády.

Médiá sa podľa neho majú obrátiť na politikov, ktorí boli vtedy vo vláde. Spomenul napríklad Mikuláša Dzurindu, Pavla Hrušovského aj Bélu Bugára, ktorý je s Ficom v súčasnej koalícii.

"Nebudem prekrývať ´prasačiny´ Dzurindovej vlády," podčiarkol.

Predseda Smeru-SD zároveň vylúčil nelegálne financovanie jeho strany.

"Vylučujem akékoľvek nelegálne financovanie Smeru-SD. Naše účtovníctvo je perfektné, prešlo viacerými kontrolami a žiadny kontrolný orgán nevyčítal pochybenia Smeru-SD," doplnil Fico.

Na sociálnej sieti Fico napísal, že "kauza Gorila je dôkazom bohapustého rozkrádania štátneho majetku pravicou v rokoch 2002 až 2006, teda v čase, kedy strana SMER - SD bola v hlbokej opozícii."

Fico hovoril aj o štátnych podnikoch, o ktoré sa podľa jeho slov usilovala finančná skupina. 

"Práve nástupom strany SMER - SD k vláde v roku 2006 sme zastavili predaj bratislavského letiska, o ktorý sa vehementne snažila Penta, vybojovali sme zákaz zisku zdravotných poisťovní, ktorý najviac zasiahol práve Pentu ako vlastníka Dôvery a rovnako úspešne sme na medzinárodnom súde získali naspäť vodné dielo Gabčíkovo, ktoré bolo súčasťou privatizácie Slovenských elektrární počas pravicovej vlády. To je pravda o Gorile."

Fico zároveň tvrdí, že na nahrávke sú prvky, ktoré nesedia. Poznamenal, že nikdy predtým úryvok z nahrávky Gorily nepočul.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…