VIDEO, FOTO Na veľkom protikorupčnom pochode boli aj opoziční politici. Všetko morálne autority, čistučkí, pampúšikovia naši bezúhonní, zaznelo od Blahu

6. 6. 2017 11:00

V pondelok sa v hlavnom meste uskutočnilo pokračovanie Veľkého protikorupčného pochodu, ktorý organizovali študenti. Protest bol síce apolitický, no v dave ľudí ste mohli vidieť viacerých našich volených zákonodarcov. Parlamentné listy prinášajú sumár, ako vyzeral protest očami politikov. Uverejňujeme aj názor poslanca národnej rady, ktorému to nebolo práve po chuti.

VIDEO, FOTO Na veľkom protikorupčnom pochode boli aj opoziční politici. Všetko morálne autority, čistučkí, pampúšikovia naši bezúhonní, zaznelo od Blahu
Foto: MR
Popis: Veľký protikorupčný pochod v Bratislave
reklama

Trasu z Námestia slobody v Bratislave na Námestie SNP podľa odhadov včera prešlo od štyri- do desaťtisíc ľudí. Študenti opäť vyšli do ulíc a zorganizovali pokračovanie Veľkého protikorupčného pochodu, lebo podľa ich slov skorumpovaní politici nesplnili ich požiadavky. Okrem Bratislavy sa protestovalo aj v metropole východu, v Košiciach a v Prahe. Viac sme o tom písali TU a TU.

Protest bol apolitický a politici sa od neho dištancovali. No ako súkromné osoby sa ho zúčastnili. V dave ste mohli stretnúť viacerých predstaviteľov opozície, napríklad poslanca SaS Martina Poliačika, ktorý zhotovil video, kde vidieť dav prichádzajúci na Námestie SNP. Na proteste sa zúčastnili aj predstavitelia hnutí Sme rodina a OĽaNO-NOVA. Predseda Obyčajných ľudí Igor Matovič sa rozhodol na prvý pochod neprísť vôbec, lebo sa objavili podozrenia, že stojí za jeho organizovaním. Druhého sa už zúčastnil.

Fotogaléria: - Veľký protikorupčný pochod

Veľký protikorupčný pochod v Bratislave
Ilustračné foto: Veľký protikorupčný pochod v Brat...
Veľký protikorupčný pochod v Bratislave
Veľký protikorupčný pochod v Bratislave
Renáta Kolenčíková
Advokát Peter Vačok počas prejavu na druhom protes...

Vo svete sú protesty, na ktorých by si Matovič či Kollár nerobili selfiny

Protest, ale hlavne účasť poslancov Borisa Kollára a Igora Matoviča boli tŕňom v oku koaličného poslanca za Smer Ľuboša Blahu. „Na protikorupčnom pochode si robí selfinu Igor Matovič, vyrehlený ako lečo. Aké symptomatické,“ píše Blaha a pripomína kauzu opozičného poslanca, keď mal jazdiť na Škode Fábii spolu s mamou, a aj takýmto spôsobom okradnúť štát na daniach. „A tento trnavský podvodníček dnes pochoduje proti podvodom a korupcii. Bravó. Gratulujem,“ dodal.

„Kúsok od neho Boris Kollár. Selfinka nesmie chýbať. Však, napokon, prečo nie? Borisa nikdy nikto z korupcie neobvinil. On vraj iba pašoval heroín a stýkal sa s mafiánmi. Tak čo by nešiel na pochod proti korupcii, náš svätec,“ obul sa Blaha do predsedu hnutia Sme rodina. „Už mi tam chýba len Mikloš s Dzurindom. Chytiť sa za rúčky ako také dve malé gorilky. A pochodovať proti korupcii,“ dodal.

„Nesmie tam chýbať žiadny opozičný politik, všetko morálne autority, čistučkí, voňavučkí, pampúšikovia naši bezúhonní... No jasné,“ pokračoval Blaha uštipačne. Ako ďalej uvádza, sú na svete miesta, kde idú mladí do ulíc bojovať proti imperiálnym vojnám, korporátnym obchodným dohodám, strašnej chudobe či devastácii prírody. „Ale také pochody by sa určite nepáčili americkej ambasáde," píše smerák s tým, že by sa nepáčili ani niektorým médiám a dodáva, „a určite by si na nich nerobili selfiny Matovič či Kollár.“

Zdroj: Facebook/  Ľuboš Blaha

Zdroj: Facebook / Ján Marosz

Zdroj: Facebook / Boris Kollár

Na proteste sa okrem predsedu hnutia Sme rodina zúčastnili aj jeho poslanci Milan Krajniak, Ľudovít Goga, Petra Krištúfková a Zuzana Šebová.

Zdroj: Facebook / Petra Krištúfková

Rovnako ani šéf Obyčajných nebol v dave opustený. Spoločnosť mu okrem Jána Marosza, s ktorým je na toľko kritizovanej selfie fotke, robili aj poslankyne Anna Verešová, Erika Jurinová. Nechýbal ani poslanec Jozef Viskupič či novopečený predseda hnutia NOVA Gábor Grendel.

Zdroj: Facebook / Jozef Viskupič

Zdroj: Facebook / Anna Verešová

Opozíciu zastupovali aj liberáli zo SaS. Poslanec Martin Poliačik, ktorý ako avizoval, urobil časozberné video, zachytáva podľa jeho slov všetkých, ktorí prišli. V dave bol aj jeho kolega Juraj Droba, ktorý ešte na Námestí slobody natočil krátke video, kde vyjadril obdiv a uznanie organizátorom pochodu. Rovnako však hovoril aj o korupcii, ktorú považuje za pliagu spoločnosti.

Zdroj: Facebook / Martin Poliačik

Zdroj: Facebook / Juraj Droba

Na pochode sa zúčastnila aj nezaradená poslankyňa Zuzana Zimenová či bývalý minister práce Ľudovít Kaník. Obaja sa zúčastnili aj na prvom Veľkom protikorupčnom pochode.

Zdroj: Facebook / Zuzana Zimenová chráni najlepší záujem dieťaťa

Zdroj: Facebook / Ľudo Kaník

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…