VIDEO Danko: Rád by som to dal zosobniť Borisovi Kollárovi

9. 9. 2019 16:48

Mimoriadnej schôdzi parlamentu, na ktorej má byť niekto odvolávaný, sa nedá vyhnúť. Po opätovnom neúspešnom pokuse otvoriť mimoriadnu schôdzu, na ktorej chcela opozícia vysloviť nedôveru premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD), to v pondelok vyhlásil predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS). Doplnil, že návrh na vyslovenie nedôvery Pellegrinimu bude posledným bodom riadnej schôdze pléna, ktorá sa začína v utorok 10. septembra.

VIDEO Danko: Rád by som to dal zosobniť Borisovi Kollárovi
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko na snímke z videa TA3 počas tlačovky
reklama

Danko zároveň pripomenul, že koalícia bola pripravená doplniť hlasy opozičných poslancov, ktorí sú ospravedlnení riadne.

Vyhlásil, že za pondelkové neotvorenie schôdze je zodpovedný poslanec Boris Kollár (Sme rodina), ktorý sa pod jej iniciovanie podpísal, ale neprišiel.

Vo videu televízie TA3, ktorá tlačovku šéfa parlamentu vysielala naživo, Danko reagoval aj na otázky novinárov. Pri jednej z nich, kde sa zástupca média pýtal, koľko stojí rokovací deň, Danko uvedol, že to dá vyčísliť a jedným dychom dodal:

"Rád by som to dal zosobniť Borisovi Kollárovi. Z hľadiska toho, že je na výlete, že si užíva a keby bol tak dobrý, nech to zaplatí: že sú tu všetci ministri, že je tu celé vedenie národnej rady, všetci poslanci. Myslím si, že títo páni poslanci, o ktorých som hovoril, by to mali zaplatiť."

Zodpovedný je podľa šéfa parlamentu aj poslanec Vladimír Sloboda (SaS), ktorý takisto dal svoj podpis na zvolanie schôdze, no nebol na nej prítomný.

"Schôdza bola riadne zvolaná, nikde však nie je napísané, že za lajdáckosť alebo nekonanie opozičných poslancov môže koalícia. Alebo že je koalícia povinná dodávať hlasy opozícii," pripomenul šéf parlamentu.

Kollár reagoval, že z pondelkovej schôdze bol riadne ospravedlnený, pričom za štyri roky vynechal asi šesť dní schôdze.

"Som pripravený niesť trest od pána Danka, 30 rokov robím charitu, len preto, lebo som v politike, neprestanem ju robiť," dodal s tým, že je pre natáčanie relácie momentálne v Spojených štátoch amerických a naplánovaná cesta sa už nedala zrušiť.

Poslancom sa v pondelok opäť nepodarilo otvoriť mimoriadnu schôdzu NR SR, na ktorej chce opozícia odvolať premiéra. Plénum opäť nebolo uznášaniaschopné.

Pôvodne sa mal predseda vlády pred poslancov postaviť v piatok (6. 9.), ani vtedy sa pre neúčasť viacerých zákonodarcov schôdzu ani po prestávke nepodarilo otvoriť. Bod programu presunuli na pondelok, keď ho napokon opäť presunuli.

Premiéra chce o kreslo pripraviť opozícia.

Dôvodom je, že nenavrhol odvolať Moniku Jankovskú (Smer-SD) z postu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti po tom, čo sa objavili informácie o jej údajnej komunikácii s Marianom Kočnerom, obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Vláda s odvolaním nesúhlasí, Jankovská medzičasom vo funkcii skončila.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…