VIDEO Bugár síce spájanie s Kočnerom tvrdo odmietol, zrejme má však ešte väčší problém

16.8.2019 0:00

Mimoparlamentná SMK očakáva od predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára vierohodné vysvetlenie v súvislosti so zverejnenou komunikáciou Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej, v ktorej sa Bugár spomína. Kauza môže mať podľa SMK nedozerné následky. Informoval o tom tlačový tajomník strany Róbert Králik.

VIDEO Bugár síce spájanie s Kočnerom tvrdo odmietol, zrejme má však ešte väčší problém
Foto: TASR
Popis: Na snímke je Béla Bugár, predseda strany Most-Híd

„Béla Bugár, predseda strany Most-Híd, sa k stretnutiu na Maldivách pred časom vyjadril, že síce sa s Marianom K. stretol, ale o ničom dôležitom nerokovali. Podľa zverejneného prepisu rozhovoru Mariana K. a Aleny Zs. zo šifrovacej aplikácie Threema je však možné dospieť k úplne iným záverom," uviedlo SMK, ktoré má začiatkom budúceho týždňa pokračovať v rokovaniach s Mostom-Híd o podmienkach prípadnej spolupráce.

SMK svoje vyjadrenie o čosi tvrdšie formulovala na sociálnej sieti v maďarskom jazyku, kde za slovným spojením preloženom ako "nedozerné následky" nechýba výkričník. Navyše, viacerí status SMK komentujú značne "protibugárovsky" a  očakávajú, že šéf SMK najbližšie stretnutie s Bugárom zruší.

Nech už sa to skončí akokoľvek, s veľkou pravdepodobnosťou možno už teraz povedať, že predsedovi koaličného Mosta aktuálne medializované spájanie s Kočnerom skomplikovalo cestu k dohode o prípadnej spolupráci s maďarskými stranami, zvlášť s SMK. 

V tejto súvislosti ide v neposlednom rade o zlú správu pre maďarskú menšinu na Slovensku, ktorej šanca, že po najbližších parlamentných voľbách bude mať svojich zástupcov v parlamente, sa opäť o čosi viac scvrkáva.

Ak sa totiž "ich" politici nedokážu dohodnúť, už aj tak nízke šance na maďarskú parlamentú stranu budú zrejme ešte mizivejšie.

Je pravdou, že predseda Mosta-Híd Béla Bugár na štvrtkovej tlačovej konferencii odmietol spájanie svojej osoby s obvineným kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom a to, že sa s ním mal v marci 2018 na Maldivách rozprávať o zachovaní vládnej koalície, čo dvojjazyčne komununikuje aj na sociálnej sieti.

Predseda Mosta zdôraznil, že sa v minulosti s Marianom Kočnerom nestretával a ani nekomunikoval. Zopakoval, že ho stretol len počas dovolenky na Maldivách v marci 2018.

„Bolo to prvý a poslednýkrát,“ povedal. Pri rozhovore, ktorý sa konal pri raňajkách, mali "prehodiť pár viet", témou podľa Bugára vôbec nebola diskusia, ako v koalícii zvládnuť situáciu po vražde novinára a klamstvom je aj to, že mal Kočner do neho "nahučať“.

„Keby tak urobil, tak by som ho kopol, že by mal ešte teraz tenký hlas," povedal.

Bugár je sklamaný, že z údajnej komunikácie človeka, ktorý je obvinený z vraždy i falšovania listín, sa stáva relevantné podozrenie.

„Tento človek x-krát klamal, a tak je to aj v mojom prípade," povedal Bugár. Upozornil, že ak by bolo pravdou to, čo naznačuje medializovaná komunikácia, nemohlo by prísť k tomu, že Kočner je vo väzbe a vláda i polícia prešli rekonštrukciou.

Bugár tiež uviedol, že nemá informácie, že by niekedy Kočner loboval u predstaviteľov strany Most-Híd a snažil sa ovplyvniť rozhodnutie strany.

Otázkou však ostáva, či to SMK bude takto naozaj bude stačiť, či bude slovo Bugára považovať za dostatočne vierohodné.

Počas posledných dlhých rokov nebola totiž komunikácia medzi Mostom a SMK, jemne povedané, práve najlepšia.

Autor:TASR/Redakcia

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Diskusia obsahuje 0 príspevkov Vstúpiť do diskusie Vytlačiť

Ďalšie články z rubriky

Akým právom? Bugár poslal jasný odkaz svojim odporcom

11:56 Akým právom? Bugár poslal jasný odkaz svojim odporcom

Predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár by v žiadnom prípade neodišiel z postu predsedu strany, ak …