VIDEO Behal po krčme a bodal nožom, ľudia sa bránili fľašami a stoličkami. Desivé podrobnosti nočného útoku na Londýn

4. 6. 2017 12:18

Londýn sa spamätáva z ďalších teroristických útokov. Útočníci včera neskoro večer zaútočili dodávkou a následne aj nožmi na London Bridge a Borough Market. Najmenej sedem ľudí zomrelo. Proti útočníkom, ktorých polícia nakoniec zneškodnila, bojovali aj hostia barov a reštaurácií.

VIDEO Behal po krčme a bodal nožom, ľudia sa bránili fľašami a stoličkami. Desivé podrobnosti nočného útoku na Londýn
Foto: TASR
Popis: Terorizmus v Londýne

Pri útoku zomrelo najmenej sedem ľudí. Ďalšie desiatky boli zranené. Ľudia v baroch a reštauráciách zatarasili dvere podnikov, aby sa k nim teroristi nemohli dostať. Navyše na nich hádzali fľaše a dokonca aj stoličky.

V jednej z reštaurácií v Borough Market sa podľa svedkov dostal jeden z útočníkov dovnútra a bodol do krku mladú ženu. Muž, ktorý reštauráciu vedie, začal podľa zahraničnej tlače po útočníkovi hádzať fľaše. Zapojil sa aj personál podniku, ktorý pomocou stoličky vytlačil teroristu von. „Sledoval som futbalový zápas v televízii a chlap vošiel dnu a držal veľký nôž. Bodol potom dievča pri dverách," povedal NBC jeden zo svedkov.

Zdroj: YouTube / Útok v Londýne z 3. júna 2017

Podľa svedkov i médií reagovala polícia na útoky naozaj rýchlo. Podľa BBC boli policajti na London Bridge za niekoľko minút.


Zdroj: YouTube / Útok na Londýnskom moste z 3. júna 2017

Ozývajú sa svedkovia, ktorí buď útok priamo videli, alebo boli niekde v blízkosti. Napríklad 24-ročný Simon Thomson povedal do médií, že išiel cez Borough Market a videl veľa ľudí, ktorí utekali. „Taxikár stiahol okienko a začal kričať: Utekajte ďalej, utekajte ďalej. Boli pobodaní ľudia," povedal mladík s tým, že sám videl na zemi zranených ľudí. Thomson sa potom schoval v pivnici jednej z reštaurácií.

Pri včerajšom večernom útoku bol zranený aj policajt, ktorý v tej chvíli však nebol v službe. Útočníkov polícia zastrelila. Svedkovia popisujú včerajšie útoky ako niečo strašné. Ľudia utekali, kričali, snažili sa ale s teroristami aj bojovať.

autor: David Hora

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Súd nateraz nerozhodne, či prečíta správy z Kočnerovho mobilu. Jedného z obžalovaných môžu súdiť samostatne

9:51 Súd nateraz nerozhodne, či prečíta správy z Kočnerovho mobilu. Jedného z obžalovaných môžu súdiť samostatne

Senát Špecializovaného trestného súdu nemá pochybnosti o zákonnosti získania komunikácie Mariana K. …