VIDEO Beblavý a Truban si ostro kopli do Bugára: V tomto je medzi politikmi prvý

21. 11. 2019 18:59

Predstavitelia koalície Progresívne Slovensko a Spolu ostro vystúpili na svojich facebookových stránkach voči predsedovi strany Most-Híd Bélovi Bugárovi. Prekáža im jeho konanie pri tzv. Lex Haščák.

VIDEO Beblavý a Truban si ostro kopli do Bugára: V tomto je medzi politikmi prvý
Foto: TASR
Popis: Na snímke vľavo predseda politického hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban a vpravo predseda SPOLU – občianska demokracia Miroslav Beblavý

„Béla Bugár je prvý politik, ktorý sa pri Lex Haščák verejne postavil na stranu Penty," píše Miroslav Beblavý (Spolu) a dodáva, že použil aj ich slovník, keď ho nazval populistickým.

„Pán Bugár sa dokonca posťažoval na zneužívanie ´nepriateľskej nálady´ proti Pente," rozčuľuje sa Beblavý.

Zdroj: Facebook/Miroslav BeblavýBeblavý 

Beblavý sponul Bugára aj vo videu, ktoré na sociálnej sieti komunikoval o niečo neskôr. "Bolo by dobre, keby aj politici ako Béla Bugár otvorene povedali, že sú proti LEX HAŠČÁK, alebo si s nami sadli a začali o ňom rokovať," napísal v statuse.

Predstavitelia PS-Spolu pripravili dva návrhy zákonov, ktoré majú obmedziť moc oligarchov. Nazývajú ich aj Lex Haščák

„Nuž, oligarchovia a finančné skupiny roky ovládali politikov vo všetkých slovenských vládach. Vďaka tomu Penta nerušene zarába na zdravotníctve a udržiava si vplyv cez médiá. Zo zdravotnej poisťovne si vytiahli 400 miliónov eur a médiá používajú ako zbraň – atómový kufrík," zamýšľa sa opozičný poslanec.

Ťažko sa preto podľa neho ľuďom na Slovensku čudovať, že majú voči oligarchom “nepriateľskú náladu”.

„V PS-Spolu nechceme len riešiť figúrky, ale ísť odvážne po podstate vecí. Vieme, že na zmenu je nevyhnutné osekať vplyv oligarchov a mafie na štát. Náš návrh je Lex Haščák. Sme pripravení rozprávať sa, rokovať a hľadať preň podporu u všetkých, ktorí sú ochotní postaviť sa za záujem ľudí, nie na stranu Penty. Môžete nám veriť, že máme odvahu a vytrvalosť Lex Haščák presadiť," ubezpečuje Miroslav Beblavý. 

Identický status zverejnil aj predseda Progresívneho Slovenska Michal Truban.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Do velenia NATO prichádza nórska viceadmirálka s programom, ktorý ohromí. Šichtařová dúfa, že Aliancia už nikdy nebude musieť bojovať

23:58 Do velenia NATO prichádza nórska viceadmirálka s programom, ktorý ohromí. Šichtařová dúfa, že Aliancia už nikdy nebude musieť bojovať

To sú len drísty. Ekonómka Markéta Šichtařová sa zase raz rozohnila. Má obavy, že už dokonca aj do v…