VIDEO Beblavého strana sa chce v budúcej vláde zamerať na školstvo. Takto si pomohli deťmi

8.7.2019 14:06

Vzdelanejšie Slovensko, modernizácia demokracie, nezávislá polícia, ale aj zlepšenie stavu slovenského zdravotníctva. To sú niektoré z priorít, na ktoré by sa mimoparlamentná strana Spolu – občianska demokracia (OD) zamerala, keby sa ocitla v budúcej vláde. Desať základných priorít predstavili zástupcovia strany na pondelkovej tlačovej konferencii v Bratislave. Majú byť hlavným programovým vkladom pri rokovaniach s Progresívnym Slovenskom (PS).

VIDEO Beblavého strana sa chce v budúcej vláde zamerať na školstvo. Takto si pomohli deťmi
Foto: TASR
Popis: Miroslav Beblavý

„S Progresívnym Slovenskom poctivo pracujeme na tom, aby sme zostavili vládu, ktorá zmení štýl politiky na Slovensku. Chceme politiku riešení, bez hádok a škriepenia sa," uviedol nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda Spolu - OD Miroslav Beblavý s dôvetkom, že o prioritách chce rokovať aj so vznikajúcou stranou Andreja Kisku Za ľudí.

Komunikáciu si vie predstaviť aj s mimoparlamentným KDH, ale aj parlamentnou SaS. Zdôraznil však, že rozprávať sa nebude s Robertom Ficom (Smer-SD), so Štefanom Harabinom, Andrejom Dankom (SNS) a Marianom Kotlebom (ĽSNS).

Priority strany sa teda zameriavajú nielen na školstvo, zdravotníctvo, verejnú správu či políciu, ale aj na oblasť sociálnych vecí, dôchodkov, hospodárstva, životného prostredia, regiónov či partnerstvo s Európou.

Kľúčové programové priority zahŕňajú tri oblasti, a to spravodlivé Slovensko, kam patrí nezávislá polícia, férová ekonomika, silné regióny či moderná demokracia.

Ako druhú prioritu si mimoparlamentná strana stanovila sociálny štát opierajúci sa o zdravé a solidárne Slovensko, ktorý nezabúda na seniorov. Tretí pilier je orientovaný na budúcnosť.

Tú definujú školstvo, zelená krajina a orientácia na proeurópsku zahraničnú politiku.

V tejto súvislosti na sociánej sieti Beblavý aj Juraj Hipš, odborník strany na oblasť školstva, zverejnili video strany, na ktorom vystupujú deti.

„Čo si myslia naše deti o škole? Strávia tam tisícky hodín, čo je niekedy viac ako s kamarátmi alebo s nami – rodičmi. Pozrite si, čo na to hovoria. Nie je to úplne oddychová letná snímka. Ale možno teraz je vhodný čas, keď pri vode alebo na horách môžeme o tom začať skutočne poctivo premýšľať. A začať uvažovať aj o tom, čo s tým ideme spraviť. Lebo boj o lepšie školstvo zatiaľ prehrávajú stále deti," napísal vo svojom statuse k videu Hipš.

Autor: TASR/Redakcia

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kauza Rybanič, zdá sa, neskončila: ´Saskári´ takto zaútočili na políciu

16:51 Kauza Rybanič, zdá sa, neskončila: ´Saskári´ takto zaútočili na políciu

Opozičná strana SaS tvrdí, že trestné stíhanie asistenta poslanca Národnej rady SR Jozefa Rajtára (S…