VIDEO Absolútny diletant, súčasť Ficovej mafie, môj ďalší terč, tvrdý odkaz Matoviča Čižnárovi

29. 3. 2019 16:40

„Rád týchto ľudí dávam dole. Pripadám si ako Dávid s prakom... Dnes pred nami stojí ďalšie sústo, ďalší Goliáš,“ uviedol dnes na ďalšej svojej tlačovke šéf OĽaNO Igor Matovič, ktorý reagoval na nelichotivé slová Jaromíra Čižnára dnes na jeho adresu. Generálnemu prokurátorovi odkázal, „nech sa odporúča“. Zároveň povedal, že naňho podáva trestné oznámenie.

VIDEO Absolútny diletant, súčasť Ficovej mafie, môj ďalší terč, tvrdý odkaz Matoviča Čižnárovi
Foto: TASR
Popis: Igor Matovič.
Jaromír Čižnár dnes označil Matoviča za klamára a vydierača, ktorý mu posielal „svoje stupídne výhražné esemsky“. Matovič akékoľvek esemsky generálnemu prokurátorovi poprel a za tieto výroky ho zažaluje. „Budete čeliť obvineniu, lebo ste ma krivo obvinili,“ uviedol Matovič. Považuje to za dôkaz, že v tejto pozícii sedí človek, ktorý tam nikdy nemal byť a ktorý bráni spravodlivosti.
 
Čižnárovi pripomenul jeho slová po vražde Jána Kuciaka, keď uviedol, že spájať tento čin s Kočnerom je „absolútny nezmysel“. Spomenul aj to, že ak by prokuratúra vyšetrovala vydieranie Jána Kuciaka Kočnerom, mohol novinár ešte žiť. 
 
V tejto súvislosti opäť pripomenul a ukázal výhražné esemesky, ktoré dostal, aby nezverejňoval komunikáciu Kočnera a Šufliarskeho. Podľa neho generálna prokuratúra takéto veci zľahčuje.
 
 
 
„Zlo dokážeme poraziť len vtedy, ak máme odvahu a vieme mieriť,“ pomáhal si Matovič biblickými výrazmi pri kritike generálneho prokurátora. Odstúpenie Šufliarskeho bolo podľa neho jedno z najvýznamnejších víťazstiev za 12 rokov vlády Roberta Fica. Napriek tomu to podľa neho nestačí a spochybňoval konanie generálneho prokurátora. Toto „sústo“ (odstúpenie Šufliarskeho – pozn. PL.sk) mu nestačí. 
 
 
Matovič spochybnil konanie generálneho prokurátora, ktorý podľa neho nedodržal etický kódex prokurátora. „(Prokurátor) by mal vystupovať vecne, neútočiť osobne a dodržiavať zákony,“ podľa Matoviča nič z toho na dnešnej tlačovej besede GB nebolo dodržané. Vrátil sa aj k mailu, ktorý dostal generálny prokurátor – podľa Matoviča šlo „o starú známu, niekoľkokrát trestanú osobu“.   
 
„Mrzí ma, že skĺzol do obhajoby samého seba a dokázal, že nie je človek na správnom mieste. Je to zlyhanie prokuratúry v priamom  prenose,“ povedal šéf OĽaNO a vyzval tiež na disciplinárne konanie voči Petrovi Šufliarskemu (J. Čižnár uvažoval o porušení etického kódexu – pozn. PLsk), ktorý „by nemal na prokuratúre ani strúhať ceruzky či robiť vrátnika“.
 
 
 
„Pán Čižnár mali by ste odpovedať na otázky ako pán Šufliarsky,“ ukončil dnešný tlačovkový ping-pong Igor Matovič.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čaputová: Vládu s Kotlebom by som vymenovala, z obžalovaného Kisku by som premiéra neurobila...

15:49 Čaputová: Vládu s Kotlebom by som vymenovala, z obžalovaného Kisku by som premiéra neurobila...

Ak ĽSNS vyhrá tohtoročné parlamentné voľby, prezidentka Zuzana Čaputová vstúpi s touto stranou do ro…