V normálnej krajine sa nekradne. Kirschner, Fialová a Kemka sa postavili do jedného šíku

26. 7. 2016 10:50

Protesty proti ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi organizované opozíciou pravidelne vždy v pondelok pred bratislavským bytovým komplexom Bonaparte nie sú jedinou cestou, ako vyjadriť nespokojnosť so súčasným stavom spoločnosti na Slovensku. Príkladom je iniciatíva Chceme žiť v normálnej krajine, ktorú spustila skupina umelcov, známych osobností a aktivistov.

V normálnej krajine sa nekradne. Kirschner, Fialová a Kemka sa postavili do jedného šíku
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Štátna vlajka SR a štátna vlajka ČR
reklama
Internetová stránka Normalnakrajina.sk vznikla koncom júna. Doteraz si výzva na zmenu Slovenska na „normálnu krajinu“ získala tisícky podpisov. Medzi iniciátormi kampane sú napríklad herec Juraj Kemka, bloger Samo Marec, spisovateľ Michal Hvorecký a ďalší. 
 
Tvorcovia iniciatívy na spomínanej webovej stránke píšu, že podľa nich sa v normálnej krajine nekradne. „Ak niekto v normálnej krajine kradne, je vyšetrovaný a potrestaný. V normálnej krajine je hanba sa s niekým takým kamarátiť, najmä, ak ste členom vlády normálnej krajiny. V normálnej krajine minister vnútra nepodniká s ľuďmi, ktorých vyšetruje polícia. V normálnej krajine je to očividný konflikt záujmov. V normálnej krajine taký minister, bez ohľadu na stranícke tričko, v takejto situácii nemôže vykonávať svoju funkciu,“ konštatujú autori v zjavnej narážke na zemetrasenie, ktoré spôsobila kauza Bašternák okolo ministra vnútra Roberta Kaliňáka.
 
Na sociálnej sieti Facebook má stránka Chceme žiť v normálnej krajine aj fotografie viacerých známych osobností, ktoré sa podpísali pod iniciatívu. Medzi známymi signatármi sú napríklad členovia kapiel Para či Puding pani Elvisovej a nechýbajú ani podpisy speváčky Jany Kirschner alebo herečky Zuzany Fialovej. Podpisov pod výzvou je za mesiac jej existencie viac ako tritisíc. 
 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…