V budúcnosti bude ešte viac záležať na bezpečnostnej spolupráci s inými krajinami, vyhlásil nemecký minister vnútra

2.1.2016 21:03

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere dnes uviedol, že je potrebná užšia spolupráca so zahraničnými bezpečnostnými službami po tom, ako silvestrovský poplach v Mníchove zdôraznil obavy z útoku v Nemecku. Informovala o tom agentúra Reuters.

V budúcnosti bude ešte viac záležať na bezpečnostnej spolupráci s inými krajinami, vyhlásil nemecký minister vnútra
Foto: SITA
Popis: Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere

Polícia v bavorskej metropole 31. decembra niekoľko hodín pred polnocou uzavrela dve železničné stanice po informácii, že militanti z Iraku a Sýrie tam plánujú útoky. Stanice neskôr znova otvorili a polícia uviedla, že nevie, či podozriví, na ktorých ich upozornili, vôbec existujú alebo kde by mohli byť. 

"V budúcnosti bude ešte viac než doposiaľ záležať na tom, aby sme úzko spolupracovali s bezpečnostnými orgánmi iných krajín a vymieňali si informácie," povedal de Maiziere pre denník Bild. "Aj v novom roku ostáva situácia veľmi vážna," upozornil. 

Nemecké médiá uviedli, že úrady dostali od spravodajskej služby spriatelenej krajiny, pravdepodobne Francúzska, tip s menami piatich až siedmich islamistických militantov údajne plánujúcich koordinované útoky v Mníchove. 

Hovorca mníchovskej polície dnes povedal, že opis údajných útočníkov zahŕňal viacero "bežných arabských mien", ktoré však mohli byť falošné, uviedla agentúra AP. Polícia podľa hovorcu naďalej ponecháva v uliciach mesta 100 až 200 dodatočných príslušníkov a aj keď nové poznatky v prípade nezískala, pátranie pokračuje a prebieha tiež vyhodnocovanie informácií od obyvateľstva. Situácia v Mníchove však bola dnes "pokojná", dodal hovorca podľa agentúry DPA. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nemecko je cool, ako sa mení a je otvorené. Tamojší novinár vyvracia milosrdné lži, ktoré o krajine prepadajúcej sa do močarísk šíria médiá

17:00 Nemecko je cool, ako sa mení a je otvorené. Tamojší novinár vyvracia milosrdné lži, ktoré o krajine prepadajúcej sa do močarísk šíria médiá

Nemecké provládne médiá sa zaoberajú zakrývaním vplyvov migračnej politiky otvorených dverí kancelár…