V USA to vrie: Demokrati vyrábajú luzu, Trump pracovné miesta!

6. 11. 2018 7:00

V utorok 6. novembra rozhodnú obyvatelia Spojených štátov, či si prezident Donald Trump udrží v Kongrese väčšinu, alebo ju získajú opoziční demokrati. Priaznivci Trumpa sú odhodlaní svojmu prezidentovi pomôcť zo všetkých síl. Bojuje sa podľa nich o víziu budúcej Ameriky. O tvrdej americkej predvolebnej kampani informuje agentúra Reuters.

V USA to vrie: Demokrati vyrábajú luzu, Trump pracovné miesta!
Foto: TASR
Popis: Donald Trump na predvolebnom zhromaždení v meste Chattanooga v americkom štáte Tennessie
reklama

V Spojených štátoch sa schyľuje k tvrdému volebnému boju. Američania v polovici volebného obdobia vystavia vysvedčenie prezidentovi Trumpovi. Prieskumy ukazujú, že približne 52 percent Američanov je s konfrontačnou politikou Donalda Trumpa nespokojných a sú pripravení hlasovať za kandidátov demokratov.

Priaznivci Donalda Trumpa však neskladajú zbrane a organizujú zhromaždenia na Trumpovu podporu, napríklad v štáte Georgia, aby dali najavo, že sa im páči, čo Trump so Spojenými štátmi robí. Jeho priaznivci sa zhodnú, že im ich prezident vracia hrdosť.

 

 

Zdroj: Twitter / Donald J. Trump

„Ľudia sa zase vracajú do práce,“ pochvaľovala si na mítingu na podporu Trumpa 58-ročná Barbara Peacocková, ktorá je odhodlaná voliť súčasného prezidenta aj v roku 2020. Dvadsaťtriročný aktivista Ben Hirschmann tvrdí, že sa v podstate opakujú voľby z roku 2016. Aj vtedy verejné prieskumy predpovedali, že Trump nakoniec prehrá, ale on vyhral. A tento rok ide podľa aktivistov o to, aby mohol pokračovať vo svojej politike.

Mnoho priaznivcov má Trump aj v Montane. Jeho podporovatelia majú jasno v tom, v kom vidia budúcnosť USA. „Demokrati vyrábajú luzu, Trump produkuje pracovné miesta,“ zhodnú sa. Rezonuje u nich aj Trumpova politika namierená proti prisťahovalcom. Skutočne majú pocit, že im prisťahovalci berú prácu. Tridsaťtriročná Jessica Lotzová a jej snúbenec Chad Lavery tvrdia, že si teraz žijú lepšie, keď Trump pritvrdil proti prisťahovalcom. „Teraz sa nám žije dobre,“ zhodli sa.

Trumpovi priaznivci majú pocit, že sa Trump stará aj o nich a nielen o elitu vo Washingtone. Podobne to vidí aj Brian Whorton, ktorý v minulých rokoch volil Baracka Obamu. Myslel si vtedy, že afroamerický prezident je „cool“. Potom sa vraj začal viac zaujímať o politiku a dospel k názoru, že Trump je lepší prezident.

Celý článok si môžete v angličtine prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…