V SNS majú pred voľbami poriadne horúco. Šéf národniarov mal vraj podiel v SBS zo spisu Gorila

18.2.2016 8:12

K súkromnej bezpečnostnej službe Dynasty spomínanej v spise Gorila mal predseda SNS Andrej Danko bližšie, ako bol ochotný priznať. V SBS Dynasty mal Danko podľa Denníka N vraj 15-percentný podiel a od akcionára spoločnosti Miroslava Gumana mal údajne dostať luxusné auto.

V SNS majú pred voľbami poriadne horúco. Šéf národniarov mal vraj podiel v SBS zo spisu Gorila
Foto: Archív
Popis: Predseda SNS Andrej Danko
Ešte v roku 2013 Danko tvrdil, že poskytoval SBS Dynasty iba právne služby tak ako desiatkam iných firiem. Tým vysvetľoval svoju účasť v dozornej rade firmy, v ktorej sedel v rokoch 2000 až 2005. V spise Gorila je táto bezpečnostná služba spájaná s organizovaným zločinom a kšeftovaním s odposluchmi z roku 2005. 
 
Doteraz bol jediným známym akcionárom spoločnosti Dynasty Miroslav Guman, bývalý člen Slovenskej informačnej služby (SIS) a známy Pavla Pašku. „V období rokov 2002 - 2005 sa terajšiemu predsedovi SNS Andrejovi Dankovi podarilo od zamestnancov predmetnej spoločnosti odkúpiť časť akcií, ktoré následne v roku 2005 odpredal majoritnému vlastníkovi predmetnej spoločnosti vzhľadom na skutočnosť, že došlo k zhoršeniu medziľudských vzťahov medzi nimi,“ uviedlo tlačové oddelenie SNS pre Denník N. 

Nič netají 

Slovenská národná strana tvrdí, že v živote jej predsedu Andreja Danka nie je nič, čo by chcel utajiť. Denník N sa však odvoláva na dokumenty, ktoré dokazujú, že Danko sedel v dozornej rade spoločnosti Dynasty v tom istom období ako podnikateľ Martin B., ktorého prokuratúra obžalovala z objednávky vraždy podnikateľa a vtedajšieho predsedu dozornej rady Chemko Strážske Milana Špaka. Tá sa mala stať v máji v roku 2003, ešte v marci sedel Danko s Martinom B. na spoločnom zasadaní dozornej rady. V akcii bol nasadený policajný agent, ktorému Martin B. podľa obžaloby zaplatil v hoteli v Prahe. 
 
Súd s Martinom B. sa však nikdy nezačal. V roku 2006 bolo stíhanie proti nemu zastavené údajne aj vďaka vtedajšiemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi. Napriek zvukovej nahrávke, ktorá bola k dispozícii, súd pojednávanie zastavil bez toho, aby ho vôbec otvoril. Trnka vtedy síce podal mimoriadne dovolanie, ale po niekoľkých mesiacoch ho bezdôvodne stiahol. 
 
Celý článok si môžete prečítať TU.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Telefonoval Fico s Vadalom? Nepoznám ho. Ide len o odpútanie pozornosti od daňových podvodov Kisku, reaguje expremiér cez hovorcu

19:00 Telefonoval Fico s Vadalom? Nepoznám ho. Ide len o odpútanie pozornosti od daňových podvodov Kisku, reaguje expremiér cez hovorcu

Predseda strany Smer-SD a expremiér Robert Fico odmietol, že by sa poznal s talianskym podnikateľom …