V Rusku hrozil ďalší útok. Zmarili ho tajní agenti

19.4.2017 20:45

Agenti ruskej tajnej služby FSB zlikvidovali dvoch mužov zo Strednej Ázie, ktorí sú podozriví z prípravy teroristických útokov v Rusku.

V Rusku hrozil ďalší útok. Zmarili ho tajní agenti
Foto: TASR
Popis: Výbuch v petrohradskom metre
Informovala o tom dnes v Moskve Federálna bezpečnostná služba (FSB), podľa ktorej podozriví prišli o život pri prestrelke, keď so zbraňami v rukách kládli odpor pri zatýkaní.
 
Operácia FSB sa uskutočnila vo Vladimirskej oblasti ležiacej východne od Moskvy.
 
Podľa FSB boli podozriví, narodení v rokoch 1991 a 1987, v kontakte s verbovačmi z medzinárodných teroristických organizácií, prejavovali záujem o výrobu bombových náloží a vyjadrovali pripravenosť spáchať teroristické útoky na území Ruska.
 
Tlačová služba FSB dodala, že na mieste operácie FSB sa našli komponenty na výrobu výbušného zariadenia, samopal AK-74 a pištoľ Makarov, ako aj náboje.
 
Riaditeľ FSB a predseda Národného protiteroristického výboru Aleksandr Bortnikov pred niekoľkými dňami informoval, že vlani v Rusku odvrátili 16 teroristických útokov, ktoré sa mali odohrať v deviatich mestách: Moskve, Petrohrade, Krasnojarsku, Jekaterinburgu, Tule, Ufe, Soči, Novosibirsku a Nižnom Novgorode. Príslušníkmi odhalených a neutralizovaných teroristických buniek boli často aj občania republík Strednej Ázie.
 
Stredoázijské republiky sa čoraz častejšie spomínajú ako živná pôda pre islamistických extrémistov. Napríklad aj nedávny atentát v petrohradskom metre, pri ktorom prišlo o život 14 ľudí, spáchal rodák z Kirgizska žijúci dlhodobo v Rusku.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

19:45 Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

Strana Smer-SD nie je na jedno použitie. Prekonala mnoho krízových situácií, ale vždy sa vrátila nas…