V Nemecku zavreli škôlku, kde radikálni islamisti „vymývali mozgy“ deťom. Moslimská asociácia sa búri

16. 2. 2019 7:00

V Nemecku zavreli škôlku, v ktorej malým deťom plietli hlavy radikálni islamisti, píše vo svojom piatkovom komentári redaktor MF Dnes Jiří Sládek. Vychovávatelia im vraj čítali radikálnu islamistickú literatúru a vychvaľovali zakázanú salafistickú ideológiu. Salafisti predstavujú fundamentalistickú odnož islamu, ktorá káže neznášanlivosť a nekompromisný návrat k jeho koreňom.

V Nemecku zavreli škôlku, kde radikálni islamisti „vymývali mozgy“ deťom. Moslimská asociácia sa búri
Foto: Hans Štembera
Popis: Nemecká vlajka

Tejto škôlke už vraj úrady v 200-tisícovom meste Mainz odobrali licenciu. Úrady rozhodli, že do 31. marca sa deti z problematickej škôlky rozdelia do iných školských zariadení v záujme ich výchovy. „Škola pôsobila v podmienkach, ktoré sú úplne nezlučiteľné s nemeckou ústavou,“ zdôvodnil postup úradov Detlef Placzek, ktorý stojí na čele ministerstva školstva a mládeže.

Moslimská asociácia Arab Nil-Rhein, ktorá škôlku prevádzkovala, sa však proti tomuto rozhodnutiu odvolala. „Je to pre nás úplne nepochopiteľné rozhodnutie,“ uviedol Samy El Hagrasy, hovorca asociácie Arab Nil-Rhein.

Prípadov, keď sa moslimskí radikáli v Európe zameriavajú na výchovu najmenších detí, je však viac. Pred časom sa začali rakúske úrady zaujímať o škôlku vo Viedni, kde sa pre zmenu snažili indoktrinovať malé deti radikáli z Moslimského bratstva.

Ako už rakúsky premiér Sebastian Kurz varoval, je dôležité to nepodceňovať, pretože inak hrozí vytváranie paralelných spoločností, ktoré sa úplne vzdialia hostiteľským európskym krajinám, kde moslimské komunity žijú.

Sebastian Kurz

Sebastian Kurz  Zdroj: TASR

autor: nab

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Šéfredaktor Čechom: Babiš? Už by ste ho nemali mať radi. Ale máte, prichádza porovnanie s Ficom

13:45 Šéfredaktor Čechom: Babiš? Už by ste ho nemali mať radi. Ale máte, prichádza porovnanie s Ficom

Matúš Kostolný, šéfredaktor Denníka N, na Českom rozhlase Plus prezradil, čo sa deje na Slovensku, a…