V Nemecku opäť vyčíňajú imigranti. Český poslanec k tomu má tvrdé poznámky

10. 10. 2019 6:02

Nemecko malo opäť problémy s migrantmi. Tentoraz so Sýrčanmi. Jeden z nich pred synagógou mával nožom a nadával na Izrael. A druhý sa zmocnil kamiónu a nabúral do 8 áut. Zanechal po sebe deväť zranených. A čo na to poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna? Zodpovednosť vraj nesie nemecká politická reprezentácia. „Už má sedieť vo vagóne smer Sýria!“ poznamenal.

V Nemecku opäť vyčíňajú imigranti. Český poslanec k tomu má tvrdé poznámky
Foto: TASR
Popis: Snímka z miesta nehody nákladného auta s vozidlami v nemeckom Limburgu
reklama

Nemecko v nedávnom čase zažilo hneď dvojité trampoty so Sýrčanmi. Ako informuje server Novinky.cz, 23-ročný Murat M. bol údajne zadržaný v piatok pred Novou synagógou na berlínskej Oranienburger Straße. Bol ozbrojený nožom, ktorý odmietal aj napriek výzvam ochranky položiť. Následne bol spacifikovaný slzným sprejom. Muž údajne mumlal tradičnú arabskú frázu „Alah je veľký“ a „Fuck Israel“.

Ale polícia ho vraj prepustila, pretože nemala dostatočný dôvod na zadržanie. Zistila, že Sýrčan narodený v Damasku má povolenie na pobyt od 13. júna 2017 do 12. decembra 2020. Proti jeho prepusteniu sa už ohradila nemecká židovská organizácia.

Ďalší a vážnejší incident je z Limburgu, ktorý sa nachádza v blízkosti Frankfurtu. V pondelok večer sa údajne 32-ročný Sýrčan zmocnil kamiónu a nabúral do ôsmich áut. Zranených bolo podľa nemeckých médií 9 ľudí, z toho jeden ťažko, ostatní ľahko. Polícii bol vraj Sýrčan známy pre drogové delikty a násilie, vodič kamiónu uviedol, že ho migrant násilím vytiahol z vozidla. Ale podľa úradov vraj nemal väzby na salafistov ani ďalších extrémistov.

Zadržaný Sýrčan sa údajne narodil v roku 1987 a v novembri 2015 prišiel do Nemecka vo vlne utečencov, pričom dočasnú ochranu získal o rok neskôr. „Podľa časopisu Der Spiegel mu ochrana vypršala 1. októbra tohto roku a Sýrčan už nemal právo v Nemecku ďalej zostávať,“ píše server Novinky.cz.

Tieto udalosti na Facebooku okomentoval český poslanec Jaroslav Foldyna, ešte stále člen ČSSD. Na adresu Sýrčana, ktorý nechcel pustiť nôž, uviedol: „Už má sedieť vo vagóne smer Sýria!“

Foldyna Jaroslav komentár

A útočník v Limburgu? „Zodpovednosť nesie nemecká politická reprezentácia,“ myslí si poslanec. „Je to opakovaná situácia, keď obete útoku sú predovšetkým občania Nemecka a ďalších krajín EÚ a páchateľmi sú migranti z Afriky. Teda miera kontroly vpustených migrantov je nedostatočná,“ podotkol. Pre poriadok však dodajme, že Sýria sa nachádza na Blízkom východe, teda v Ázii.

Foldyna Jaroslav komentár

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: kas
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…