V Mochovciach je rušno. V atómovej elektrárni prebieha razia

20. 7. 2016 13:34

V priestoroch atómovej elektrárne v Mochovciach práve prebieha policajná razia. Podľa informácií médií si polícia na mušku nezobrala samotné Slovenské elektrárne, ale dodávateľské firmy podieľajúce sa na dostavbe objektu.

V Mochovciach je rušno. V atómovej elektrárni prebieha razia
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto
reklama

„Akcia súvisí so zaisťovaním účtovných dokladov. Potrebujeme preveriť dodávateľské vzťahy pri dostavbe Mochoviec. V tejto chvíli nemôžeme povedať viac,“ pre Aktuality.sk povedal prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. Podľa Slovenských elektrární razia prebiehala na stavbe v treťom a štvrtom bloku atómovej elektrárne. Policajti zasahovali v priestoroch kancelárií bývalého dodávateľa dostavby elektrárne.

Razie majú prebiehať aj na ďalších miestach, konkrétne sa hovorí aj o Košiciach. Podľa informácií spravodajského portálu má ísť o akciu Národnej kriminálnej agentúry.

Aktuality.sk dodávajú, že polícia Slovenské elektrárne „navštívila“ minulý rok v lete a odniesla si vrece plné dokumentov. Následne sa začalo s trestným stíhaním Vodnej elektrárne Gabčíkovo a na jar pribudlo trestné stíhanie ohľadom prenájmu jadrovej elektrárne V1 v Jaslovských Bohuniciach. Problematiku okolo kauzy elektrární má pod palcom Národná kriminálna agentúra.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama

Ďalšie články z rubriky

Naď: Medzinárodné letecké dni SIAF nebudú. Chystá sa livestream

11:32 Naď: Medzinárodné letecké dni SIAF nebudú. Chystá sa livestream

Medzinárodné letecké dni SIAF tento rok nebudú. Informoval o tom minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO…