V Európe nesmú vyrastať múry alebo bariéry, vraví Hollande. Pozrite sa, čo k tomu dodal rakúsky kancelár

30. 10. 2015 21:40

Francúzsko a Rakúsko sú za európske riešenia utečeneckej krízy. Vyplýva to zo slov francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda a rakúskeho spolkového kancelára Wernera Faymanna po ich dnešnom stretnutí v Paríži.

V Európe nesmú vyrastať múry alebo bariéry, vraví Hollande. Pozrite sa, čo k tomu dodal rakúsky kancelár
Foto: SITA
Popis: Nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Francois Hollande
reklama

Hollande zdôraznil, že v Európe nesmú vyrastať múry alebo bariéry, kým Faymann pripomenul, že riešením nemôže byť "odklonenie" utečencov cez starý kontinent. Obaja politici sa po hodinovom stretnutí vyslovili za rýchle pokračovanie rokovaní s Tureckom. Odpoveď na starosti a problémy obyvateľstva leží výlučne v spoločnom európskom riešení, uviedol Faymann podľa informácií svojej hovorkyne Susanny Enkovej. Francúzsko a Rakúsko ťahajú za jeden povraz, ak ide o hľadanie európskych riešení danej problematiky, dodal rakúsky kancelár. 

Obe strany sa pri tejto príležitosti zhodli na nutnosti lepšej ochrany vonkajších hraníc Európskej únie. Francúzsky prezident Francois Hollande sa pred troma dňami stretol v Paríži na konferencii o digitálnej ekonomike aj s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Ako následne informoval Elyzejský palác, obe strany zaujímajú v otázke migračnej krízy, ako aj v otázkach z nej vyplývajúcich politických úloh a pomoci tzv. frontovým krajinám rovnaké postoje. Na stretnutí sa hovorilo o problematike utečencov aj s ohľadom na nedávny summit hláv balkánskych štátov, cez ktoré prechádza tranzitná trasa migrantov. Faymann, ktorý je v permanentnom telefonickom kontakte s viacerými vrcholnými predstaviteľmi európskych krajín, sa s Angelou Merkelovou stretne opätovne 19. novembra.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sociológ: Predvolebná kampaň ohrozovala duševné zdravie. Nezúčastniť sa volieb neznamená zbaviť sa zodpovednosti za ich výsledok

0:02 Sociológ: Predvolebná kampaň ohrozovala duševné zdravie. Nezúčastniť sa volieb neznamená zbaviť sa zodpovednosti za ich výsledok

ROZHOVOR Sociológ Pavel Haulík priznáva, že predvolebná kampaň bola tentoraz poriadne náročná. Na du…