V Donbase dnes platí prímerie. Dôvod vás rozhodne prekvapí

1. 6. 2017 10:25

Na východe Ukrajiny dnes začala platiť jednodňová dohoda o prímerí. Ako informoval hovorca hlavného štábu ukrajinských ozbrojených síl Anton Myronovyč, v oblasti vojenských operácií je zatiaľ "relatívny pokoj".

V Donbase dnes platí prímerie. Dôvod vás rozhodne prekvapí
Foto: SITA, pš
Popis: Ukrajinskí vojaci v Donbase
reklama

Agentúra UNIAN uviedla, že na prímerí sa zástupcovia ukrajinskej a ruskej delegácie dohodli v stredu v rámci Centra na kontrolu a koordináciu režimu zastavenia paľby. Prímerie platí pri príležitosti Dňa ochrany detí, ktorý si na Ukrajine dnes pripomínajú.

Obe strany sa dnes medzitým navzájom obvinili z porušenia dohody o prímerí. Myronovyč však vo vysielaní televízie 112 Ukrajina uviedol, že v porovnaní s uplynulými dňami nešlo o závažné incidenty.

Ostreľovanie zo strany separatistov má podľa neho nízku intenzitu a nebolo zamerané na konkrétne ciele, čo môže znamenať, že separatisti na danom úseku neboli oboznámení s novým prímerím.

Od začiatku tohto roka bolo prímerie v Donbase vyhlásené niekoľkokrát. Úplné zastavenie paľby však nikdy netrvalo dlhšie ako 12 hodín, uviedla dnes agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na ministerstvo obrany samozvanej Doneckej ľudovej republiky.

Agentúra UNIAN dnes informovala, že do začiatku platnosti prímeria dochádzalo k ostreľovaniu pozícií znepriatelených strán, ktoré si vyžiadalo zranenia dvoch vojakov ukrajinských vládnych síl. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…