V Británii niekto útočí na mešity – prakom

17. 8. 2018 15:00

Britská polícia vyšetruje útoky prakom na dve mešity v Birminghame ako zločiny z nenávisti. Miestni obyvatelia spájajú tieto prípady so zatknutím podozrivého teroristu v Londýne, informuje vo štvrtok agentúra DPA.

V Británii niekto útočí na mešity – prakom
Foto: Hans Štembera
Popis: Britská vlajka, ilustračné foto

Polícia uviedla, že rozmiestnila ozbrojených strážnikov pri dvoch mešitách po tom, ako ich v stredu neskoro večer zasiahli veľké guľôčkové ložiská vystrelené z prakov, pričom bolo rozbitých niekoľko okien. Polícia nehlásila žiadne zranenia alebo zatknutia.

Podľa polície bude v oblasti v nasledujúcich dňoch hliadkovať viac mužov zákona, aby "upokojili veriacich a obyvateľov". "Plne chápeme obavy veriacich po týchto dvoch útokoch," uviedol policajný dôstojník Tom Joyce s tým, že motívy páchateľov nie sú jasné.

Miestni veriaci Ali Khan (20) uviedol, že tieto útoky boli "zrejme reakciou na incident v Londýne", kde v utorok zatkli 29-ročného muža pre podozrenie z terorizmu. Ten zranil niekoľko cyklistov a chodcov predtým, ako vrazil autom do bezpečnostných bariér pred britským parlamentom. Londýnska polícia uviedla, že ide o migranta zo Sudánu žijúceho v Birminghame.

Podľa skupiny Tell MAMA UK monitorujúcej útoky na moslimov došlo v minulom roku v Británii k 54 potvrdeným prípadom namiereným proti islamským inštitúciám.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

20:23 Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

Ľudí k voľbe extrémizmu motivuje pocit sklamania z doterajších vládnych garnitúr aj dezinformácie v …