Už sa z toho stáva zlaté pravidlo. Exkollárovci opäť podporili koalíciu, pri zákone roka

29.11.2016 21:30

Peter Marček, Rastislav Holúbek a Martina Šimkovičová sa dostali do parlamentu za Kollárovo hnutie Sme rodina. S nástupom III. Ficovej vlády Kollárova strana odišla do opozície, neskôr vylúčila spomenutú trojicu. Tá, nie prvý raz, v parlamente hlasovala vedno s koalíciou. Tentoraz však išlo o zákon roka.

Už sa z toho stáva zlaté pravidlo. Exkollárovci opäť podporili koalíciu, pri zákone roka
Foto: TASR
Popis: Zľava poslanci Rastislav Holúbek, Martina Šimkovičová a Peter Marček všetci vylúčení z hnutia Sme rodina

Pri zákone o štátnom rozpočte na rok 2017 sa prezentovalo 143 poslancov, nikto sa hlasovania nezdržal. Za hlasovalo 79 prítomných koaličných poslancov spolu s trojicou odídencov od Kollára, proti hlasovala celá opozícia.

Proti štátnemu rozpočtu hlasovala aj Zuzana Zimenová, ktorá nastúpila ako náhradníčka za bývalého lídra Siete Radoslava Procházku a definitívne sa tak prihlásila k opozícii.

Piata kolóna vlády? 

Hnutie Sme rodina ešte v júni vylúčilo zo svojho poslaneckého klubu trojicu poslancov, Šimkovičovú, Marčeka a Holúbeka. Zdôvodnilo to tým, že sa nezúčastňujú na práci klubu a z toho vyplývajúcou nekoordinovanosťou so zvyškom poslaneckého klubu pri hlasovaniach. Spomenutá trojica odvtedy viackrát hlasovala s vládnou väčšinou, avšak odmietla akékoľvek zákulisné dohody o podpore vlády.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: RB

Ďalšie články z rubriky

Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

14:35 Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

Pri voľbe nového policajného prezidenta sa podľa lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča nič nezmení a "st…