Útoky na policajtov v USA pokračujú. Afroameričan postrelil ďalšieho

9. 7. 2016 9:40

Prípad streľby na policajta ohlásili v piatok aj z Ballwinu, predmestia St. Louis v štáte Missouri. Policajta útočník postrelil do krku počas dopravnej kontroly. V nemocnici teraz bojuje o život, informuje denník St. Louis Post-Dispatch.

Útoky na policajtov v USA pokračujú. Afroameričan postrelil ďalšieho
Foto: SITA
Popis: Prvomájové násilnosti v americkom Seattli

Po tom, čo policajt riešil prekročenie rýchlosti u vodiča istého auta a vracal sa k svojmu vozidlu, vodič "rýchlo pristúpil" a trikrát vystrelil na policajta, uvádza policajná správa.

"Nemýľte sa, myslíme si, že išlo o premyslený útok," povedal policajný šéf z okresu St. Louis Jon Belmar. Okresný prokurátor Robert McCulloch súhlasil: "Nebola tam žiadna konfrontácia ani hádka, nič." Navyše jedna z rán zrejme padla, keď už policajt ležal na zemi.

Strelec z miesta činu unikol na aute, avšak policajti ho zastavili o niekoľko kilometrov ďalej. Vyskočil z auta a snažil sa uniknúť po vlastných. Policajtom sa ho následne podarilo zadržať. Našli uňho poloautomatickú zbraň.

Polícia zverejnila fotografiu podozrivého - ide o 31-ročného černocha Antonia Taylora, ktorý mal už v minulosti viackrát problémy so zákonom. Motív útoku v Ballwine zatiaľ polícia nezverejnila.

Pri streľbe, ku ktorej došlo v noci na piatok počas protestnej akcie v centre Dallasu, zahynulo päť policajtov. Zranenia utrpeli ďalší siedmi príslušníci polície a dvaja civilisti. Muž podozrivý zo streľby v Dallase počas vyjednávania vyhlásil, že ho rozhnevali nedávne prípady zastrelenia černochov americkými policajtmi. Podľa vlastných slov chcel zabiť belochov, predovšetkým bielych policajtov.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…