Útok teroristov v Paríži. Pozrite sa, ktorí slovenskí politici reagovali ešte v noci ako prví

14. 11. 2015 6:55

Včera večer sa život mnohých Parížanov zmenil od základov. Obyvatelia hlavného mesta Francúzska sa stali obeťami viacerých teroristických útokov, ktoré si vyžiadali viac ako stovku obetí. Okamžite zareagoval nielen Paríž, ale aj svet. V médiách sa takmer bezprostredne začali objavovať reakcie svetových politických lídrov. Slovenskí politici však až takí pohotoví neboli. Nezareagoval prezident, premiér ani minister zahraničia. Situáciu zachránil len Pellegrini. Ktorí z jeho kolegov sa k nemu pridali?

Útok teroristov v Paríži. Pozrite sa, ktorí slovenskí politici reagovali ešte v noci ako prví
Foto: SITA
Popis: Teroristické útoky v Paríži

"Sme s tebou, Paríž! Úprimnú sústrasť a solidarita s Francúzskom, dejú sa strašné veci - čierny deň pre Európu," píše na sociálnej sieti smerácky poslanec Ľuboš Blaha, ktorý si ako symbol solidarity s Francúzmi dokonca aj zmenil svoju profilovú fotografiu. Vymenil ju za francúzsku vlajku. 

 
Teroristické útoky v Paríži podľa Daniela Lipšica definitívne menia bezpečnostnú situáciu v Európe. "Vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým už nebude stačiť. Bez razantnej vojenskej odozvy proti ISIS sa obávam, že teroristicke hrozby budú pokračovať," napísal ostro Lipšic na Facebooku. Podľa neho  musí byť bezpečnosť našich občanov teraz našou prioritou.
 
 
Reagovať už v noci sa rozhodol aj predseda parlamentu. "Francúzsko je kolískou slobody, rovnosti a bratstva, a preto vyjadrujem úprimnú ľútosť nad desiatkami mŕtvych, ktorí zahynuli pri útokoch," vraví Peter Pellegrini a dodáva, že takéto činy treba ostro odsúdiť a zabrániť ich opakovaniu.
 
"Ak mám nejaké mesto v Európe rád, tak je to Paríž. Mojím nesplneným snom bolo študovať na Sorbonne. Moja staršia dcéra je na francúzskom bilingválnom gymnáziu a máme dohodu, že pôjde na Sorbonnu a ja ju tam budem ako pyšný otec chodiť pozerať," neskrýva emócie pred svojimi fanúšikmi Alojz Hlina. "Držím palce Parížu. Držím palce Parížanom. Držím palce Francúzom," končí svoj status poslanec. 
 
 
Ako jediná žena na krvavé útoky vo Francúzsku zareagovala bývalá podpredsedníčka parlamentu, Renáta Zmajkovičová. "Tento piatok 13teho je naozaj veľmi smutný. V Paríži dnes zomreli po teroristických útokoch desiatky ľudí. Úprimnú sústrasť pozostalým," napísala. 
R.I.P.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: sla
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pomätená Greta! Skončíme katastrofou. Ondřej Neff vytiahol 20 rokov starú predpoveď. Mrazí z toho

23:59 Pomätená Greta! Skončíme katastrofou. Ondřej Neff vytiahol 20 rokov starú predpoveď. Mrazí z toho

Pred viac ako 20 rokmi, v roku 1998, napísal český spisovateľ Ondřej Neff knihu Tma. V roku 2003 pot…