Urobte poriadok s Orbánom, vyzval Merkelovú maďarský expremiér

27. 2. 2019 13:30

Expremiér varoval, že Orbán môže rozvrátiť svoju vlasť a ohroziť Európu, za čo nesie zodpovednosť aj kancelárka Merkelová, pretože toleruje Orbánove darebáctva.

Urobte poriadok s Orbánom, vyzval Merkelovú maďarský expremiér
Foto: SITA
Popis: Maďarský expremiér a predseda Demokratickej koalície (DK) Ferenc Gyurcsány
reklama

Bývalý predseda maďarskej vlády Ferenc Gyurcsány vyzval otvoreným listom nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú, aby urobila poriadok s vládou premiéra Viktora Orbána. V stredu o tom na Facebooku informoval Gyurcsány, ktorý tam zverejnil aj obsah listu.

Expremiér varoval, že Orbán môže rozvrátiť svoju vlasť a ohroziť Európu, za čo nesie zodpovednosť aj kancelárka Merkelová, pretože toleruje Orbánove darebáctva pre európske parlamentné mandáty alebo pre ochranu nemeckých investorov v Maďarsku. Preto označil za dôležité pohovoriť si o tom slušne, avšak nie "diplomatickou rečou".

"V Maďarsku mnohí cítime, že atmosféra je dusivá. Skutočnosť, že súčasná maďarská vláda nepracuje na vytváraní jednoty Európy, ale na jej rozvrátení, je aj Vašou zodpovednosťou," formuloval Gyurcsány, ktorý pripomenul, že Orbánov kabinet v týchto dňoch vedie zo štátnych peňazí kampaň - stojacu desiatky miliónov eur - o tom, že promigračná väčšina Európskej únie, v rámci nej aj Európska ľudová strana (EĽS), útočí na Maďarsko.

Merkelovú vyzval, aby zakročila, pretože ak prižmúri oči nad politikou Orbánovej vlády a ak sa za Európu postaví iba v rovine vyhlásení, potom čakajú Európu a Maďarsko hrozivé roky.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…