Urážky, ohováranie, to sú české médiá. Klausov kancelár prehovoril

31. 7. 2019 7:00

Bývalý kancelár českého prezidenta Václava Klausa a člen jeho inštitútu Jiří Weigl sa vo svojom komentári na webe institutivk.cz pýta, kam vlastne Česko smeruje. Všíma si totiž nového britského premiéra Borisa Johnsona.

Urážky, ohováranie, to sú české médiá. Klausov kancelár prehovoril
Foto: Hans Štembera
Popis: Václav Klaus (vpravo) a Jiří Weigl
reklama

„Británia má nového premiéra a český mediálny mainstream sa predháňa v ohováraní, urážkach a posmechu na adresu Borisa Johnsona. Vraj je to klamár, šialenec, chorobne ctižiadostivý a súčasne absolútne nedôveryhodný človek, a to vôbec najhoršie – je to vraj európsky Trump. To všetko preto, že deklaruje odhodlanie uskutočniť konečne brexit, ktorý presadzoval,“ poznamenal Weigl a uviedol, že Česi asi v ich neochvejnej orientácii na Západ nejako zablúdili.

„Jeden môj známy mi včera povedal, že dnes správny podporovateľ našej toľkokrát vyhlasovanej a nespochybniteľnej západnej orientácie musí neustále nadávať na amerického prezidenta a britského premiéra, že ruský prezident už nestačí. Je to tak,“ dodal.

Boris Johnson

Boris Johnson  Zdroj: TASR

„O takom úspechu propagandy namierenej proti víťazným Spojencom z druhej svetovej vojny sa Adolfovi Hitlerovi ani nesnívalo. Musel by cítiť zadosťučinenie. Ale my by sme si mali v tej geopolitike urobiť trochu jasno a nenechať sa tak lacno klamať novými Goebbelsovými nasledovníkmi. To, čo nám predávajú pod názvom Západ, totiž vôbec nie je to, čo si s touto značkou väčšina z nás zo starého zvyku spája,“ uzavrel Weigl.

Pôvodný text nájdete na webe institutvk.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…