Unikajúci šofér Michal ostáva vo väzbe, strieľajúci policajt je na dovolenke. Nahrávku komunikácie polície majú zverejniť po skončení vyšetrovania

21. 6. 2017 12:00

Kým vedenie polície a slovenská verejnosť čaká na ukončenie inšpekcie ministerstva vnútra, Tomášovi spolužiaci sa chystajú na pohreb. Riaditeľka odbornej školy v Zlatých Moravciach, kde študoval, Tomáša označila za svedomitého a slušného chlapca.

Unikajúci šofér Michal ostáva vo väzbe, strieľajúci policajt je na dovolenke. Nahrávku komunikácie polície majú zverejniť po skončení vyšetrovania
Foto: TASR
Popis: Ilustračná foto
reklama

Devätnásťročný Michal, ktorý šoféroval unikajúci Seat, ostáva z rozhodnutia Okresného súdu v Žiari nad Hronom vo väzbe. Na súd ho priviedla v putách policajná eskorta. Keď asi po polhodine vyšiel, nedal najavo žiadnu ľútosť, nereagoval ani na otázku, prečo nezastavil.

Sudca Michalovo zotrvanie vo väzbe zdôvodnil tým, že mladík by mohol pokračovať v trestnej činnosti. Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ je 43-ročný policajt, ktorý 17-ročného spolujazdca Tomáša zastrelil, na dovolenke a musí navštevovať psychológa. V polícii pracuje sedem rokov a situáciu nesie veľmi ťažko.

Tomášova zbytočná smrť zarmútila aj jeho kamarátov a učiteľov zo Strednej odbornej školy technickej v Zlatých Moravciach. Podľa riaditeľky školy, ktorá Tomáša opísala ako svedomitého, kamarátskeho a slušného chlapca, sa spolužiaci už skladajú na veniec. Jeho triedny učiteľ Štefan Končál nevie zaujať stanovisko, či bol na vine strieľajúci policajt, alebo unikajúci vodič.

Záznam prepisu komunikácie policajného radaru naháňajúceho Michala na Seate Ibiza polícia zatiaľ nezverejnila. Podľa advokáta Róberta Bánosa si môže robiť s prepisom, čo chce. Môže uverejniť len vybrané časti a zvyšok vystrihnúť. Prepis však nemusí zostať utajený pre rodičov zastreleného Tomáša.

„Ak sa z rodičov zosnulého chlapca stanú poškodení, majú nárok na nahliadnutie do celého spisu. Súčasťou spisu by mal byť aj prepis rozhovoru medzi policajnou hliadkou a operačným strediskom,“ uviedol Bános pre denník Nový čas.

Minister vnútra Robert Kaliňák sa vyjadril, že nahrávku alebo prepis zverejnia po skončení vyšetrovania. Bános je za zverejňovanie takýchto prepisov zo zákona.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: rp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Facka, ktorú sme si od prírody možno zaslúžili. Nie je dôvod na paniku, hovorí o koronavíruse guvernér NBS

17:14 Facka, ktorú sme si od prírody možno zaslúžili. Nie je dôvod na paniku, hovorí o koronavíruse guvernér NBS

Koronavírus znamená z pohľadu fungovania ekonomiky na Slovensku, v Európe, vo svete negatívne riziko…