Ukrajinská delegácia zúčastní na zasadnutí Parlamentného zhromaždenia Rady Európy

21. 9. 2019 17:33

Časť ukrajinskej delegácie sa plánuje zúčastniť na nadchádzajúcom zasadnutí Parlamentného zhromaždenia Rady Európy (PZ RE). V sobotu to oznámil poslanec z frakcie Európska solidarita Alexej Hončarenko. Vysvetlil, že "je potrebné brániť záujmy Ukrajiny".

Ukrajinská delegácia zúčastní na zasadnutí Parlamentného zhromaždenia Rady Európy
Foto: TASR
Popis: Ilustračná snímka
reklama

Poslanec strany založenej svojho času exprezidenom Petrom Porošenkom považuje za neprijateľné, aby "na takej dôležitej medzinárodnej platforme, ako je PZ RE, zaznelo stanovisko Kremľa, ale nemala by byť vypočutá pozícia Ukrajiny."

Za dôležité považuje aj to, aby sa na schôdzi zúčastnila aj nová vedúca ukrajinskej delegácie v PZ RE Liza Jasková.

Zástupca frakcie prezidentskej strany Sluha národa a vedúci zahraničného výboru ukrajinského parlamentu Bohdan Jaremenko predtým v sobotu uviedol, že ukrajinská delegácia sa v súvislosti s "neskrývaným ignorovaním záujmov" Ukrajiny nezúčastní na nasledujúcom zasadnutí PZ RE.

Podľa neho bude v súčasnosti pozornosť zameraná na konzultácie s ostatnými členmi Rady Európy s cieľom "vypracovať plán na obnovenie dôvery v PZ RE". Dodal, že tento prístup podporila drvivá väčšina frakcií ukrajinského parlamentu.

Uznal súčasne, že otázka PZ RE je "dnes najťažšia" z hľadiska práce ukrajinského parlamentu v oblasti zahraničnej politiky.

Ukrajinská delegácia odišla z poslednej schôdze PZ RE - 26. júna - po tom, ako poslanci PZ RE odobrili návrh uznesenia o úplnom obnovení právomocí ruskej delegácie v PZ RE.


      

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Paška: Zahraniční filantropi naliali maximum peňazí do likvidácie slovenskej národnej politiky. Nálada v SNS je bojovná

0:05 Paška: Zahraniční filantropi naliali maximum peňazí do likvidácie slovenskej národnej politiky. Nálada v SNS je bojovná

Nálada v SNS je podľa podpredsedu strany Jaroslava Pašku bojovná. "Vidíme v opozícii nekonečné ambíc…