Udal ma Pčolinský, vraj som to chcela ututlať, tvrdí poslankyňa, ktorú Kollár vykopol zo strany

11.6.2016 11:32

Martina Šimkovičová prišla o miesto v strane Borisa Kollára Sme rodina, pretože hlasovala za svojho kolegu. Navyše jej teraz hrozí aj peňažný trest. Poslaneckej stoličky sa vraj vzdať nemieni.

Udal ma Pčolinský, vraj som to chcela ututlať, tvrdí poslankyňa, ktorú Kollár vykopol zo strany
Foto: TASR
Popis: Zľava poslanci Rastislav Holúbek, Martina Šimkovičová a Peter Marček všetci vylúčení z hnutia Sme rodina
Za kolegu a poslanca Rastislava Holúbka zahlasovala Šimkovičová ešte koncom mája, ale na povrch táto skutočnosť vyplávala až tento týždeň. „Udal ma Pčolinský, vraj som to chcela ututlať. No neviem, ako sa to dá ututlať, keď ste pod paľbou kamier a novinárov,“ povedala poslankyňa pre Plus JEDEN DEŇ. 
Za to, že hlasovala namiesto kolegu Holúbka, keď bol pri rečníckom pulte a zabudol si kartičku, hrozí Šimkovičovej pokuta vo výške tisíc eur. Holúbek údajne Šimkovičovej rukou naznačil, že má hlasovať, a ona to ako neskúsená členka parlamentu urobila. „Čo sa mám ísť teraz upáliť, veď som sa nespreneverila, preboha!“ uviedla. 
 
Šimkovičovej prípad skončil v mandátovom výbore národnej rady a kolegovia z parlamentu vyzývajú poslankyňu, aby položila mandát. Podobný incident sa stal aj v roku 2009, keď po takomto prešľape odstúpila vtedajšia poslankyňa SDKÚ-DS a neskôr premiérka Iveta Radičová. 
 
Na to, aby odišla z parlamentu, vyzýva Šimkovičovú najmä jej stranícky kolega Milan Krajniak. „Pán Krajniak, nech si vyzýva, koho chce. Ja som s tým absolútne vyrovnaná, lebo za tým nebolo nič zlé,“ tvrdí. Poslanecký mandát Šimkovičová podľa vlastných slov síce nezloží, ale je vraj „pripravená niesť plnú zodpovednosť aj zaplatiť pokutu“.
Celý text nájdete TU
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top

Ďalšie články z rubriky

Polícia zatkla Mariana Kočnera

17:50 Polícia zatkla Mariana Kočnera

AKTUALIZOVANÉ Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes na základe príkazu prokurátora Úradu špeciálne…