USA chcú mať vesmírne sily armády

10.8.2018 8:00

Americký viceprezident Mike Pence oznámil vo štvrtok plány na nové, samostatné armádne vesmírne sily Spojených štátov, ktoré sa budú nazývať Šiesta ozbrojená zložka a vzniknú do roku 2020.

USA chcú mať vesmírne sily armády
Foto: Archív
Popis: Zem

Pence uviedol, že je nutné zaistiť dominantnosť Ameriky vo vesmíre v období, keď takéto kroky dovršujú Čína a Rusko, čo predstavuje hrozbu. Pence dodal, že kedysi bol vesmír mierový a nesúperilo sa oň, ale teraz je preplnený a nepriateľský.

Prezident Spojených štátov Donald Trump nariadil v júni Pentagónu vytvoriť vesmírne sily ako "nezávislú, ale rovnocennú" zložku armády. Minister obrany Jim Mattis schválil plány na reorganizáciu vesmírnych bojových jednotiek armády a na vytvorenie nového veliteľstva, ale predtým sa staval proti vzniku rozsiahlej a samostatnej novej zložky armády.

Každý návrh na vytvorenie novej zložky armády si vyžaduje schválenie Kongresom, pripomenula vo štvrtok tlačová agentúra AP.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Smeráci utekajú z prehnitej lode. Kažimír sa správa arogantne a vypočítavo. Opozícia sa pustila do ministra financií pre jeho ambíciu byť šéfom NBS

15:30 Smeráci utekajú z prehnitej lode. Kažimír sa správa arogantne a vypočítavo. Opozícia sa pustila do ministra financií pre jeho ambíciu byť šéfom NBS

Vláda navrhla za nového guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) súčasného ministra financií Petra K…