USA Islamský štát bombardujú, ich spojenci ho vyzbrojujú. Zlyhali Američania v Sýrii? Prečítajte si komentár Daga Daniša

6. 10. 2015 8:15

Západ viní z utečeneckej krízy v Európe a tiež z vojny v Sýrii Rusko. Podľa Daga Daniša, tentokrát neprávom.

USA Islamský štát bombardujú, ich spojenci ho vyzbrojujú. Zlyhali Američania v Sýrii?  Prečítajte si komentár Daga Daniša
Foto: SITA
Popis: Vladimír Putin a Barack Obama

V čom vidí Daniš kameň úrazu v riešení konfliktu v Sýrii? „Obama už stihol vyhlásiť, že ruský prístup je ´recept na katastrofu´. Traja spojenci Američanov – Turecko, Saudi a Katar – zas plánujú masívne zvýšiť vojenskú pomoc pre islamistov,“ píše. 

Zlyhanie Obamovej administratívy

Pokračuje, že práve tieto tri krajiny sú zodpovedné za vraždenie v Sýrii a okrem toho financujú a podporujú teroristov z Islamského štátu. „Kým Američania intenzívne bombardujú Islamský štát, miestni spojenci Američanov ten istý Islamský štát vyzbrojujú,“ uvádza Daniš jadro problému.

Podľa komentátora sa Obamovej administratíve stratégia na Blízkom východe zjavne vymkla z rúk. „Spojenci Američanov začali robiť nezávislú politiku. Americká CIA vycvičila sýrskych a irackých Kurdov. Turecko Kurdov bombarduje. Spojené štáty vyhlásili vojnu Islamskému štátu. Turecko, Saudská Arábia a Katar ho vyzbrojujú a financujú. Spojené štáty bojujú s teroristami z an-Nusrá. Izrael ich podporuje,“ odôvodnil svoje tvrdenie.  

Celý komentár si prečítate TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Sme pripravení prevziať vládu. SaS sa pridala k paktu o neútočení

12:04 VIDEO Sme pripravení prevziať vládu. SaS sa pridala k paktu o neútočení

Strana SaS pristúpila k dohode opozičných a mimoparlamentných strán o predvolebnej spolupráci. Pakt …