U Bašternáka zasahovala polícia

14. 2. 2017 8:45

U kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorý je podozrivý z daňových podvodov, zasahovala na valentínske ráno druhýkrát polícia. Informuje o tom portál Aktuality.sk.

U Bašternáka zasahovala polícia
Foto: pk
Popis: Ladislav Bašternák opúšťa svoju vilu na Havlíčkovej ulici.
reklama

Slovenského podnikateľa vyšetrovala polícia a prokuratúra už koncom minulého roka a to v súvislosti s tým, či a ako mohol zarobiť 12 miliónov eur. Zároveň preverovala, či nie je jeho majetok nelegálny.

Ako informujú Aktuality.sk policajný voz sa nachádzal aj na Tupého ulici, v areále bytového komplexu, kde sídlia Bašternákove firmy. V blízkosti však nie sú policajti, preto nie je jasné, či zasahujú aj na tomto mieste.

Prokuratúra pre Denník N potvrdila, že dôvodom druhej návštevy u podnikateľa bol luxusný bytový komplex Bonaparte. „Procesné úkony sa vykonávali v trestnej veci týkajúcej sa stavby Bonaparte. Vzhľadom na stav konania, keďže prebieha vyšetrovanie, nebudeme poskytovať podrobnejšie informácie,“ vyjadrila sa hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka spájajú s podozrením z daňových podvodov a pre nitky, ktoré sa od neho ťahajú k ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi, opozícia žiada od leta minulého roka jeho odstúpenie z funkcie. Počas celého leta sa pritom konali protesty pred Bašternákovým bytovým komplexom Bonaparte, v ktorom býva aj premiér Robert Fico. Viac sme o tom písali TU.

Ministrovi vnútra sa v súvislosti s kauzou a s tým, že mal do nej údajne zasahovať, opozícia pokúsila vyjadriť nedôveru. Ich pokus bol neúspešný. Za jeho zosadenie z vládneho postu začiatkom júna 2016 hlasovalo len 58 poslancov národnej rady zo 138 prítomných. Viac sme o tom písali TU aj TU.

Autor: TASR, du

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

23:59 Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

Pellegrini nemá záujem o funkciu predsedu Smeru. „Podľa mňa si to vyhodnotil skôr tak, že ak by sa …