Tvrdá vojna v SDKÚ. Politika súčasnej SDKÚ je karikatúrou opozičnej politiky a stala sa skrytým pomocníkom vládnuceho Smeru. Kaník sa pustil do Freša

3. 12. 2015 9:09

Ľudovít Kaník sa búri proti politike straníckeho šéfa Pavla Freša. Kolegom z SDKÚ-DS vraj rozposlal list, v ktorom vyzýva členov na vytvorenie vlastnej kandidátky. Informujú o tom Topky.

Tvrdá vojna v SDKÚ. Politika súčasnej SDKÚ je karikatúrou opozičnej politiky a stala sa skrytým pomocníkom vládnuceho Smeru. Kaník sa pustil do Freša
Foto: SITA
Popis: Ľudovít Kaník
reklama

Kaník už dlhodobo kritizuje predsedu SDKÚ Freša a pred niekoľkými mesiacmi založil vlastnú frakciu  vnútri strany s názvom Demokratická strana – SDKÚ.

Teraz sa mu nepáči, že na nedeľnom predsedníctve strany bola schválená kandidátka a volebný líder bez primárnych volieb. Tie boli podľa neho zárukou demokratických princípov v strane. Topky informujú, že v nadväznosti na posledné udalosti  vnútri strany sa Kaník rozhodol straníkom rozposlať list. V ňom im dal ultimátum, aby sa do nedele rozhodli, či sa k nemu pridajú a vytvoria vlastnú kandidátku.  

Vedenie SDKÚ však Kaníkovi dalo najavo, že ho nepokladajú za rozhodujúci článok v strane. Pavla Freša totiž potvrdili ako volebného lídra, dvojkou na kandidátke je Milan Roman a trojkou Martin Turčan. Udialo sa tak bez už spomínaných primárnych volieb. „Ústredná rada SDKÚ tak nelegitímnym spôsobom zostavila kandidátku a určila lídra pre budúcoročné voľby,“ uvádzajú úryvok z listu Kaníka Topky.

„Dnes už je len imitáciou politickej strany. Politika súčasnej SDKÚ je karikatúrou opozičnej politiky a stala sa skrytým pomocníkom vládnuceho Smeru,“ píše ďalej Kaník.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…