Turecko a spojenci zaútočili na sily Damasku, spôsobili im straty

25. 10. 2019 9:57

Turecké sily a ich spojenci zaútočili vo štvrtok na severovýchode Sýrie na sily podliehajúce sýrskej vláde, pričom niektorých vojakov zabili alebo zranili. Dostali sa tiež do stretu so silami pod vedením Kurdov, informovala tlačová agentúra AP s odvolaním sa sýrske zdroje.

Turecko a spojenci zaútočili na sily Damasku, spôsobili im straty
Foto: TASR
Popis: Na snímke konvoj ťažkej techniky tureckej armády v meste Akcakale na turecko-sýrskej hranici po začiatku vojenskej operácie Mierová jar v severnej Sýrii
reklama

Sýrska štátna tlačová služba SANA uviedla, že terčom spomínaného útoku boli stanovištia sýrskej armády v okolí mesta Tal Tamr. Vojaci sa bránili, pričom v ich radoch došlo k "obetiam a zraneniam", dodala bez ďalších podrobností.

Zoskupenie Sýrske demokratické sily pod vedením Kurdov medzitým oznámilo, že traja z jeho bojovníkov zahynuli v bojoch so silami podporovanými Tureckom.

Turecko na severovýchode Sýrie začalo 9. októbra ofenzívu proti Kurdom s deklarovaným cieľom vytvoriť bezpečnú zónu, ktorá by umožnila návrat do vlasti sýrskym utečencom. Všetky zúčastnené strany vyhlasujú, že dodržiavajú terajšie prímerie a plnia rusko-tureckú dohodu, ktorá predpokladá odsun kurdských bojovníkov z danej oblasti a nasadenie tureckých a ruských hliadok.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…