Turecko? Vidíte, čo sa tam deje. Profesionálny futbalista mal o budúcom angažmáne jasno

7.1.2017 7:31

Radšej Slovensko ako lukratívny kontrakt v Turecku. Český profesionálny futbalista Lukáš Droppa nie je nadšený bezpečnostnou situáciou v euroázijskej krajine. Aj preto sa vyjadril, že napriek zaujímavým finančným ponukám radšej uprednostní pri voľbe nového zamestnávateľa bezpečnejšie destinácie.

Turecko? Vidíte, čo sa tam deje. Profesionálny futbalista mal o budúcom angažmáne jasno
Foto: hns
Popis: Ilustračná fotografia.

Finančne by si prilepšil, no peniaze prevážil pocit bezpečia. Český futbalový reprezentant Lukáš Droppa si mohol už od decembra vyberať z viacerých ponúk v rámci nového angažmánu.

Medzi záujemcami sa údajne ocitli aj družstvá z Turecka. Túto alternatívu však 27-ročný defenzívny záložník zmietol zo stola.

V rozhovore pre český denník MF Dnes okrem iného vyhlásil: „Síce se tam dajú zarobiť skoro najlepšie peniaze v Európe, nehovorím, že ich nepotrebujem, ale vidíte, čo  sa v Turecku deje. Možno sa ešte ozve nejaký veľký klub z mesta, kam by sa dalo s rodinou ísť, ale riskovať život kvôli peniazom? To mi za to nestojí,“ povedal rezolútne.

Lukáš Droppa. Zdroj: Facebook, Lukáš Droppa  Official

To, že krajina polmesiaca rozhodne nepatrí medzi najbezpečnejšie destinácie súčasnosti, potvrdzujú aj tragické udalosti nedávnych dní. 

Na prelome roka vtrhol počas novoročných osláv do známeho istanbulského podniku Reina ozbrojený páchateľ, ktorý začal strieľať do bezbranných hostí. Výsledkom bolo 39 mŕtvych a ďalšie desiatky zranených.

Okrem toho najmenej desať osôb utrpelo zranenia pri výbuchu nálože v aute pred budovou súdu v západotureckom meste Izmir.

Viac informácií TU.

Zaujímavosťou pritom je, že jedným z vážnych adeptov na Droppove služby je aj najslávnejší slovenský klub Slovan Bratislava, pričom ak by Droppa prestúpil na Slovensko, v dohľadnom čase by sa do Turecka aj tak chtiac-nechtiac pozrel.

Slovan totiž plánuje od 11. januára až trojtýždňové sústredenie práve v tureckom letovisku Belek (približne hodinu od letoviska Antalya), pričom funkcionári klubu žiadne zvýšené obavy o bezpečnosť nemajú.

„Momentálne neuvažujeme o zrušení sústredenia či zmene lokality. V Beleku je pokoj, komplikovaná situácia je najmä v Istanbule a Ankare,“ vyjadril sa pre denník Šport riaditeľ klubu Richard Trutz.   

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr

Ďalšie články z rubriky

Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

19:45 Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

Strana Smer-SD nie je na jedno použitie. Prekonala mnoho krízových situácií, ale vždy sa vrátila nas…