Tu vládne taká závisť! Helena Vondráčková otvorene o Zemanovi s Babišom

11.11.2017 7:00

Miloš Zeman je múdry človek a Andrej Babiš je schopný človek, schopný v rôznych odvetviach a ľudia mu to závidia. Tá závisť nadobúda obrovské rozmery a z toho pochádza to protibabišovské zmýšľanie. V tomto duchu sa vyjadrila o Zemanovi s Babišom česká speváčka Helena Vondráčková.

Tu vládne taká závisť! Helena Vondráčková otvorene o Zemanovi s Babišom
Foto: Hans Štembera
Popis: Helena Vondráčková

Speváčka Helena Vondráčková v rozhovore pre server Seznam.cz prezradila, čo cítila, keď dostávala štátne vyznamenanie od prezidenta Miloša Zemana. Povedala, že si štátne vyznamenanie zavesila do svojej siene slávy vedľa ocenenia „zaslúžilá umelkyňa“ z roku 1982, ktoré dostala ešte od komunistického režimu.

„Mám doma takú, ja tomu hovorím sieň slávy, kde mám všetky vyznamenania, aj zo zahraničia, ale nebolo tam miesto, tak som dala dve dole a zavesila som tam toto štátne vyznamenanie, ktoré si veľmi vážim. Pod ním je dokonca ešte jedno vyznamenanie, ktoré si takisto veľmi vážim, tiež bolo diskutované a to som dostala niekedy v 90. rokoch; je to zaslúžilá umelkyňa,“ podotkla speváčka.

Vondráčková si myslí, že ak už niekto takéto ocenenie dostane, zvlášť keď je za prácu, tak by ho mal prijať. Preto ho prijala aj ona. Ľudia na ulici ju vraj zdravia a gratulujú jej. Odkazujú jej dokonca, že to mala dostať už dávno. Negatívne komentáre si vraj veľmi nevšíma, nemá čas čítať na internete.

Po prevzatí štátneho vyznamenania sa vraj chvíľu zdržala na Pražskom hrade, potom vyrazili ešte na jednu oslavu a neskôr doma „klebetili“ s kamarátkou. Nakoniec išli spať o piatej ráno. „Oklebetili sme to všetko,“ prezradila.

Pokiaľ ide o samotného prezidenta Zemana, Vondráčková si ho vraj váži a považuje ho za múdreho človeka, ale to neznamená, že by súhlasila so všetkým, čo česká hlava štátu hovorí. Pozornosti Heleny Vondráčkovej neušiel ani pravdepodobný budúci český premiér Andrej Babiš (ANO).

Miloš Zeman (vľavo) a Andrej Babiš

Miloš Zeman (vľavo) a Andrej Babiš. Zdroj: TASR

„Ľudia Andrejovi Babišovi závidia, tá naša závisť nadobúda obrovské rozmery. Andrej Babiš by si zaslúžil zostaviť vládu,“ uviedla speváčka. Patrí sa pripomenúť, že pred voľbami do Poslaneckej snemovne Andreja Babiša podporila a podporuje aj Miloša Zemana.

„Pán Babiš je veľmi schopný človek v rôznych odvetviach, v širokom zábere, a preto si myslím, že je to muž na svojom mieste. Ľudia mu niečo vyčítajú, ale hlavne mu závidia. Tá naša závisť nadobúda obrovské rozmery. A to je jeden z dôvodov toho protibabišovského zmýšľania,“ vyjadrila svoj názor. „A myslíte si, že mu závidí aj polícia?“ spýtala sa moderátorka, možno v narážke na Babišovo obvinenie v kauze Čapí hnízdo. „To neviem, ale policajti sú tiež ľudia,“ podotkla Vondráčková. Inak by však politiku so spievaním nespájala. Spevák má spievať a politik sa má venovať politike.

Celý rozhovor si môžete pozrieť TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Merkelová stojí pri Junckerovi a ide proti Orbánovi. Pre tento vládny plagát

0:00 Merkelová stojí pri Junckerovi a ide proti Orbánovi. Pre tento vládny plagát

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vo štvrtok oznámila, že predseda Európskej komisie Jean-Claude J…