Trump sa zalieča Britom. A ide na to, ako inak, cez obchodné vzťahy

16. 5. 2016 8:08

Pravdepodobný nominant Republikánskej strany do súboja o post amerického prezidenta Donald Trump povedal, že prípadné britské vystúpenie z Európskej únie neovplyvní bilaterálne obchodné vzťahy medzi USA a Britániou ak sa stane prezidentom. Informuje o tom dnes agentúra Reuters.

Trump sa zalieča Britom. A ide na to, ako inak, cez obchodné vzťahy
Foto: SITA
Popis: Donald Trump
reklama

Trump to povedal pre stanicu ITV v interview s Piersom Morganom, ktoré bude odvysielané dnes. "Budem sa správať spravodlivo ku všetkým, ale nevidím rozdiel v tom, či zostanú v EÚ alebo nie," vyjadril sa Trump. "Môžem vám však s určitosťou povedať, že by ste neboli niekde na konci radu," dodal. 

Americký prezident Barack Obama minulý mesiac počas návštevy Londýna povedal, že ak sa Briti v referende rozhodnú vystúpiť z EÚ, tak sa ocitnú na chvoste akýchkoľvek obchodných dohôd s USA.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Analytik: Máme byť pripravení na biologické vojny a riešime rúška! Štát nechránil ľudské životy. A Únia? Taliansko hodila cez palubu

0:55 Analytik: Máme byť pripravení na biologické vojny a riešime rúška! Štát nechránil ľudské životy. A Únia? Taliansko hodila cez palubu

Dlhé roky vypracúval bezpečnostné stratégie ochrany najvyšších ústavných činiteľov. Osobne ručil a…