Trump opísal, ako vyzeralo rokovanie s Putinom

18.7.2018 18:00

Americký prezident Donald Trump sa niekoľkokrát vyjadril k priebehu pondelkového summitu v Helsinkách, kde sa stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Neobmedzoval sa len na sociálnu sieť Twitter, ale poskytol aj rozhovor televízii Fox News. V rozhovore pochválil priebeh stretnutia.

Trump opísal, ako vyzeralo rokovanie s Putinom
Foto: TASR
Popis: Americký prezident Donald Trump počas tlačovej konferencie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom po rokovaní vo fínskej metropole Helsinki

Donald Trump odštartoval pondelkový večer tradičnou smršťou twitterových príspevkov. Svojmu publiku začal vysvetľovať účel a priebeh stretnutia s Vladimirom Putinom.

„Radšej by som podstúpil politický risk v honbe za mierom, než aby som riskoval mier v honbe za politikárčením,“ napísal Trump na Twitteri. K sloganu pripojil spoločnú fotografiu s Vladimirom Putinom.

 

 

Zdroj: Twitter / Donald J. Trump

O pár hodín skôr sa vyjadril v duchu toho, ako prebiehalo vzájomné stretnutie oboch prezidentov: „Ako som už dnes a mnohokrát predtým povedal, mám veľkú dôveru v moju rozviedku. Zároveň si však uvedomujem, aby sme vybudovali žiarivejšiu budúcnosť, nemôžeme len lipnúť na minulosti – ako dve najväčšie jadrové mocnosti spolu musíme vychádzať!“

 

 

Zdroj: Twitter / Donald J. Trump

„Produktívny dialóg nie je dobrý len pre Spojené štáty a pre Rusko, ale pre celý svet,“ napísal Trump na Twitteri o niečo neskôr. Ku komentáru opäť pripojil fotografiu zo spoločného zasadnutia. Snímka zachytáva diplomatické tímy oboch krajín.

 

 

Zdroj: Twitter / Donald J. Trump

Trump sa krátko po skončení summitu s Vladimirom Putinom stretol s reportérom televíznej stanice Fox News Seanom Hannitym. Hannity sa Trumpa okrem iného opýtal, aké má z uskutočnených rokovaní pocity. „Mali sme veľmi dlhé stretnutie. Bolo to dobré stretnutie, diskutovali sme o mnohých rozličných veciach vrátane jadrových zbraní, vojny a mieru, ekonomiky, Sýrie, Ukrajiny a ďalších. A na konci tohto veľmi dlhého rokovania, ktoré sa odohrávalo len medzi mnou a ním, okrem nás tam boli len prekladatelia, sme, domnievam sa, došli k mnohým dobrým záverom,“ reagoval Trump. Uviedol tiež, že s Putinom našli zhodu v otázke Izraela, a dodal, že Putin je veľký podporovateľ židovského štátu.

autor: mak

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bude sa protestovať? Matovič dal takéto ultimátum Gálovi aj Pellegrinimu

12:47 Bude sa protestovať? Matovič dal takéto ultimátum Gálovi aj Pellegrinimu

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič vyzval ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) a premiéra Pet…