Trump ohrozuje diktatúru jediného správneho názoru, domnieva sa politológ Robejšek

20.8.2018 20:00

Trump ohrozuje diktatúru správneho názoru, uvádza politológ Petr Robejšek v kontexte s tým, že na popud denníka Boston Globe uverejnilo minulý týždeň viac ako tristo amerických novín komentáre, v ktorých sa ohradzujú proti Trumpovej kritike médií. „Ozval sa názorový kartel, ktorý je ublížený, pretože prezident spochybňuje jeho monopol na pravdu,“ tvrdí politológ v blogu na serveri Aktuálně.cz.

Trump ohrozuje diktatúru jediného správneho názoru, domnieva sa politológ Robejšek
Foto: Archív: PR
Popis: Petr Robejšek, český politológ, ekonóm, komentátor a publicista žijúci v Nemecku

Namiesto Trumpa by si asi novinári priali takého názorovo beztvarého a politicky slabého prezidenta, ako bol Barack Obama, uviedol Robejšek. Od Trumpovho zvolenia preto presadzujú jeden názor: to, čo robí on, je zlé, a to aj v tom prípade, keď práve nerobí nič.

Vo štvrtkovom komentári The New York Times sme sa mohli dočítať napríklad toto: „Trvať na tom, že pravdy, ktoré sa vám nepáčia, sú ,falošné správy‘, je nebezpečné pre životne dôležitú krv demokracie...“ „Áno, Trump naozaj nie je neomylný sympaťák. Ale nech už je akýkoľvek, aspoň prejavuje svoj názor na myšlienky iných. Mnohí novinári však názory, ktoré sa im nepáčia, jednoducho zamlčujú a nedávajú im žiadny priestor,“ poznamenal ďalej.

Donald Trump

Donald Trump. Zdroj: TASR

„Za slobodu slova, ktorú vo štvrtok kvetnato a plačlivo ospevovali, považujú svoj monopol na to vnucovať spoločnosti svoje vlastné názory,“ uzavrel Robejšek s tým, že ako napísal prezidentský kandidát Bernie Sanders: Pozornosť médií je tým väčšia, čím menší je význam témy pre normálnych ľudí.

Celý text nájdete na webe Aktuálně.cz.

autor: nab

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

13:00 Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

Bez vzniku Československa by nebolo dnešného suverénneho Slovenska. V diskusnej relácii RTVS O 5 mi…