Trump naštval Mexiko. Za múr platiť nebudeme, zaznelo

26.1.2017 8:29

Mexický prezident Enrique Peňa Nieto vyhlásil, že odmieta rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa postaviť múr na južnej hranici Spojených štátov, a zopakoval, že jeho krajina za tento múr nebude platiť. Vyjadril sa tak po tom, ako šéf Bieleho domu podpísal v stredu príslušné výkonné nariadenie.

Trump naštval Mexiko. Za múr platiť nebudeme, zaznelo
Foto: TASR
Popis: Enrique Peňa Nieto a Donald Trump

V televíznom príhovore odvysielanom zo záznamu vo večerných hodinách miestneho času Peňa Nieto reagoval slovami, že "Mexiko neverí na múry". "Ľutujem a odmietam rozhodnutie Spojených štátov postaviť tento múr," povedal mexický prezident.

Nemenovaný predstaviteľ mexickej vlády predtým uviedol pre agentúru AP, že Peňa Nieto vzhľadom na Trumpov postup "zvažuje" zrušenie návštevy Washingtonu, naplánovanej na budúci utorok. Samotný mexický prezident sa k tejto informácii zatiaľ nevyjadril.

Múr pozdĺž 3200-kilometrovej hranice USA s Mexikom, ktorého výstavbu nariadil Trump, má zastaviť prílev ilegálnych prisťahovalcov, ako aj obchodovanie s drogami. Prezident USA predpokladá, že výstavba tejto bariéry sa začne už v najbližších mesiacoch a Mexiko ju Američanom spätne "preplatí".

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Nestrašte ľudí, odkazuje Matovič lídrom opozície. Tu sú moje podmienky vstupu do vlády

16:59 VIDEO Nestrašte ľudí, odkazuje Matovič lídrom opozície. Tu sú moje podmienky vstupu do vlády

Hnutie OĽaNO nepôjde do vlády, ktorá by mala v pláne prijať registrované partnerstvá, adopcie detí p…