Trump: Je načase pokročiť v konštruktívnej spolupráci s Ruskom!

10. 7. 2017 8:05

Americký prezident Donald Trump vyzval v nedeľu na rozšírenie spolupráce medzi Spojenými štátmi a Ruskom ohľadne Sýrie, kde začalo v tento deň platiť prímerie sprostredkované uvedenými dvoma mocnosťami a Jordánskom.

Trump: Je načase pokročiť v konštruktívnej spolupráci s Ruskom!
Foto: TASR
Popis: Americký prezident Donald Trump reční v Palm Beach.
reklama

"Vyrokovali sme prímerie v častiach Sýrie, ktoré zachráni životy. Teraz je načase pokročiť v konštruktívnej spolupráci s Ruskom!" napísal Trump na sieti Twitter po tom, ako uvedené prímerie na juhozápade Sýrie vstúpilo do platnosti.

Podľa agentúry AP ide o prvý hmatateľný výsledok po mesiacoch strategizovania a diplomacie medzi Trumpovou administratívou a ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

K prerušeniu bojov na území sýrskych provincií Dará, Suwajdá a Kunajtra došlo po niekoľkotýždňových rokovaniach medzi zástupcami USA, Ruska a Jordánska v Ammáne, ktoré boli zamerané na obavy z hromadenia síl podporovaných Iránom v blízkosti jordánskych a izraelských hraníc.

Príslušná dohoda bola oznámená po piatkovom stretnutí Trumpa s Putinom v nemeckom Hamburgu, kde sa obaja zúčastňovali na summite skupiny G20.

Monitorovacia organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva niekoľko hodín po začatí platnosti prímeria uviedla, že zatiaľ nezaznamenala nijaké porušenia a situácia v daných oblastiach sa zdá byť pokojná.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a  psychiatrovi Chocholouškovi

23:59 Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a psychiatrovi Chocholouškovi

Lipšica ako generálneho prokurátora potrebujú, je presvedčený bývalý sudca Ústavného súdu, dnes práv…