Trojmiliónový úplatok pre štátnu tajomníčku mali údajne vyplatiť mafiáni

27. 3. 2018 9:16

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská vybraná stranou Smer-SD mala v minulosti podľa Rafaela Janíčka, syna trenčianskeho podnikateľa, spolupracovať s mafiánskou skupinou pod vedením Petra Čongrádyho. Janíček to povedal na tribúne počas pondelkového (26. 3.) protivládneho protestu v Trenčíne. Obvinil pritom Jankovskú, že vzala úplatok.

Trojmiliónový úplatok pre štátnu tajomníčku mali údajne vyplatiť mafiáni
Foto: TASR
Popis: Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská
reklama
Jankovská nemala byť podľa Janíčka jediná, kto organizovanej skupine pomáhal. Medzi spolupracovníkmi mafiánov boli údajne aj ďalší sudcovia a policajti. Téme sa podrobne venovali viaceré slovenské televízie aj denníky. 
 
Jankovská mala podľa Janíčka vziať úplatok od mafiánov. „Najskôr dala otca do väzby, aby sa Čongrádyovci a mafia zmocnili nášho majetku. Časť výťažku išla priamo Monike Jankovskej, štátnej tajomníčke. Jankovská si na pleciach nevinných dokázala vydláždiť cestu na ministerstvo a aj vďaka tejto kauze je tam, kde je,“ povedal Janíček o tajomníčke pred protestujúcimi davmi v Trenčíne. 
 
Obvinenia z brania úplatkov a spolupráce s mafiou Jankovská odmietla v krátkej reakcii. „Šesť rokov dookola vysvetľujem, že sa nepoznám s Čongrádyovcami. Nemám k nim žiaden vzťah, nie som ich švagriná, nikto od nich nebol na mojej svadbe a nikdy ma nekontaktovali,“ uviedla k obvineniam Jankovská pre Denník N
 
Jankovskú si mal na miesto štátnej tajomníčky na ministerstve obrany vybrať Smer za éry ministra Tomáša Boreca. Obvinenia zo strany Rafaela Janíčka sa týkajú obdobia, keď Jankovská bola ešte sudkyňou. 
 
Bratia Ľuboš a Peter Čongrádyovci sú už obaja po smrti. Petra, prezývaného Čongy, zastrelili v roku 2004. Jeho brat spadol o sedem rokov neskôr z hotelového balkóna počas dovolenky v jednom z luxusných rezortov Dominikánskej republiky. Práve „Čongy“ bol hlavou organizovanej skupiny sýkorovcov. Brat Ľuboš bol len jeho spoločníkom v stavebnej firme. Podľa polície to nebol žiaden mafián, ale vďaka bratovi mal kontakty na podsvetie. 
 
O údajnej spolupráci medzi Jankovskou a podsvetím prehovoril už vlani v rozhovore pre Denník N jeden z bývalých spolupracovníkov Petra Čongrádyho, Michal Vida. Jankovská si mala podľa neho pýtať úplatok tri milióny korún za to, že trenčianskeho podnikateľa Janíčka pošle za mreže, aby potom prepísal firmu na mafiu. 
 
Portál Aktuality.sk pripomína, že Monika Jankovská sa vydala za človeka, ktorého otec aj matka pracovali v detskom mestečku v Zlatovciach ako profesionálni rodičia. Práve v Zlatovciach vyrastal popravený boss jednej z bratislavských mafiánskych skupín Peter Čongrády.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Štát odpustí v apríli odvody firmám, ktoré museli zatvoriť prevádzky, potvrdil Heger. Krajniak hovoril o ďalšej pomoci

13:01 Štát odpustí v apríli odvody firmám, ktoré museli zatvoriť prevádzky, potvrdil Heger. Krajniak hovoril o ďalšej pomoci

Firmy, ktoré boli zatvorené pre nový koronavírus, majú mať odpustené odvody za apríl tohto roka. Inf…