Trochu iné štatistiky znásilnení. V Rakúsku dosahujú nové maximum. Znásilňovalo 11-ročné chlapča aj 82-ročný starec. A budete prekvapení, odkiaľ páchatelia pochádzajú

12. 3. 2016 15:00

Rakúske úrady bijú na poplach. Podľa štatistík sa v krajine rozmnožili prípady obťažovania a sexuálnych útokov. Podľa údajov každý deň na políciu ohlásia dvanásť nových prípadov súvisiacich so sexuálnym obťažovaním. Útoky vo všeobecnosti často pripisujú aj imigrantom a cudzincom. Pri rakúskych prípadoch sa vo veľkej miere previnili aj domáci, no treba poznamenať, že incidenty, ktoré sa rozšírili po novom roku, rakúska polícia kryla.

Trochu iné štatistiky znásilnení. V Rakúsku dosahujú nové maximum. Znásilňovalo 11-ročné chlapča aj 82-ročný starec. A budete prekvapení, odkiaľ páchatelia pochádzajú
Foto: Reprofoto, youtube
Popis: Ilustračné foto
reklama

Podľa rakúskeho portálu The local sa v posledných mesiacoch štatistiky znásilnení v Rakúsku rapídne zvýšili. Polícia denne dostane v priemere 12 nových ohlásení sexuálnych útokov.  

V súčasnosti nie je jasné, či za nárast sexuálnych útokov v krajine môžu cudzinci. Z 343 incidentov sexuálneho charakteru je presná stovka neobjasnených a páchatelia nie sú známi. Z väčšiny útokov, konkrétne zo 175, sú podozriví domáci obyvatelia a ďalších 43 majú na svedomí cudzinci z krajín ako Turecko, Macedónsko alebo Nemecko. Žiadatelia o azyl sa previnili v 25 prípadoch.

Zaznamenaných bolo 61 znásilnení, v 38 prípadoch sú vyšetrovaní Rakúšania a v šiestich žiadatelia o azyl z Iraku a Sýrie. Vek obvinených sa pohybuje od 11 do 82 rokov. Informácie o zvyšných 17 znásilneniach chýbajú.

Polícia sľúbila, že zvýši počet verejných kamier a zároveň ponúkla ženám návody ako sa efektívne brániť pri napadnutí.

Po vydaní štatistík polícia opäť čelila kritike za to, že útoky, ktoré sa stali počas osláv Nového roka zatajila. Nakoniec sa prevalilo, že v Rakúsku sa v osudnú noc odohralo až 24 takýchto útokov. Policajní predstavitelia, ktorých obvinili z klamstiev, sa bránili tvrdením, že sa snažili ochrániť obete a domnienky, že za tutlanie faktov sú zodpovední politici okamžite vyvrátili.

„Najväčšie problémy boli vo Viedni a Salzburgu. Väčšina útokov sa stala na verejných podujatiach ženám, ktoré sa ocitli samé v dave. Skupinka imigrantov ženy najprv obkľúčila a následne na ne zaútočila,“ píše sa v oficiálnom stanovisku rakúskeho ministerstva vnútra.
Napriek tomu, že čísla svedčia o tom, že za mnohé sexuálne útoky sú zodpovední domáci obyvatelia, medializujú sa najmä prípady útokov imigrantov. Utečenci, ktorí do Európy prúdia vo veľkom počte, sú v médiách stále témou číslo jeden a verejnosť sa o ich aktivity intenzívne zaujíma. Mnohí domáci páchatelia sú preto od medializácie uchránení. V posledných mesiacoch tlač nezaujal ani jeden z prípadov znásilnenia, ktorý uskutočnil domáci obyvateľ Rakúska, naopak prípadov s imigrantami bolo hneď niekoľko. 

Rakúsku verejnosť pobúril napríklad útok vtedy 17-ročného žiadateľa o azyl, ktorý v septembri znásilnil 72-ročnú dôchodkyňu. Ako sme písali TU, incident mal nečakanú súdnu dohru, lebo sudkyňa páchateľovi vymerala len 20-mesačný trest, čo znamená, že ho nemusia deportovať z krajiny.

Rozhorčenie vyvolal aj prípad 10-ročného chlapca z Viedne, ktorého na plavárni znásilnil iracký imigrant. „Žijeme veľmi skromne... Bol tak nesmierne šťastný z peňazí, ktoré dostal, že neváhal ani minútu a rovno po škole upaľoval na plaváreň. Skoro som ho teda nečakala. Tri hodiny po tom, ako synovi skončila škola, som dostala telefonát, v ktorom bol syn zaplavený slzami... Cez plač som mu nerozumela ani slovo. Niekto následne zobral telefón a povedal mi, nech sa naliehavo dostavím, lebo moje dieťa sexuálne napadli,“ vyhlásila matka napadnutého dieťaťa. V rakúskom Klagenfurte zas v bazéne obťažoval ženu spolu so štvorročným synom starší imigrant, viac si môžete prečítať TU.

Matka malého chlapca, ktorého znásilnili na plavárni. Zdroj: YouTube/RT

Niektoré verejné bazény a plavárne sa v poslednom čase stali dejiskom sexuálnych útokov imigrantov aj v iných krajinách. V Nemecku dokonca utečencom zakázali vstup na kúpalisko po tom, ako znečistili vodu svojimi výkalmi a obťažovali plavkyne. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: lb
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…