Trináste platy nemajú byť pre všetkých, tvrdí Danko

7. 6. 2017 20:25

Trináste či štrnáste platy, ktoré chce do legislatívy presadiť koaličná SNS, nemajú byť povinné pre všetkých. Strana chce naďalej presadzovať takúto systémovú odmenu, všetko však záleží na rokovaniach v rámci koalície. V dnešnej diskusii Rádia Expres Braňo Závodský Naživo to povedal predseda SNS a Národnej rady (NR) SR Andrej Danko.

Trináste platy nemajú byť pre všetkých, tvrdí Danko
Foto: Reprofoto/Facebook: Richard Sulík
Popis: Andrej Danko

O tejto téme podľa vlastných slov diskutuje aj so zástupcami zamestnávateľov. „Vysvetľujem tieto postoje, aby chápali, že mi ide o oslobodenie od odvodov a daní z odmeny, ktorá je vyplácaná pred Vianocami a pred dovolenkou, že mi ide o systematizované odmeny. Nie v prvom kroku povinne, ale u veľkých zamestnávateľov sa dá baviť o povinnosti. U malých živnostníkov sú takéto veci povinné vylúčené,“ vysvetlil Danko.

Koalícia podľa neho stále rokuje o podobe sociálneho balíka, ktorý chce presadiť ešte tento rok. „Ak získam zľavu na odvodoch a daniach pre zamestnancov a výhody pre zamestnávateľov, vtedy som ochotný hovoriť napríklad o príplatkoch v sobotu, nedeľu, v nepretržitej prevádzke. Veď my sme rozum nestratili v tej vláde," konštatoval predseda národniarov.

Spomenul tiež aktuálnu tému SNS, ktorou je väčšia podpora cyklotrás na Slovensku. „Hovoríme o národnej cyklotrase, ktorá by pospájala všetky obce a mestá, mala by predpísané technické parametre a umožňovala by vo verejnom záujme na úsekoch, kde to nie je inak možné, aj vyvlastňovať. Aby sme eurofondy vedeli dostať do výstavby cyklotrás,“ priblížil predstavu strany Danko.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

17:56 VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

Demolačný stroj, pomocou ktorého sa budú realizovať búracie práce na výbuchom a požiarom poškodenej …