Toto tu ešte nebolo… Trump plánuje zmobilizovať 100-tisíc vojakov, aby vyhostil migrantov, píšu médiá

17.2.2017 18:05

Prezident Donald J. Trump ide od začiatku funkčného obdobia tvrdo proti migrantom, ale krok, ktorý údajne plánuje urobiť teraz, nemá obdoby. Šéf Bieleho domu vraj chce mobilizovať 100 000 členov Národnej gardy, aby zhromaždil všetkých migrantov, ktorí žijú na území Spojených štátov bez platných dokladov.

Toto tu ešte nebolo… Trump plánuje zmobilizovať 100-tisíc vojakov, aby vyhostil migrantov, píšu médiá
Foto: TASR
Popis: Členovia Národnej gardy USA v akcii
Šokujúce informácie o údajnej plánovanej mobilizácii Národnej gardy (NG) a jej zapojení do presadzovania Trumpovej migračnej politiky priniesla agentúra AP, na ktorú sa odvoláva aj denník the Independent. Ak by boli jednotky NG skutočne povolané do „honu“ na ilegálnych migrantov, guvernéri jedenástich dotknutých štátov USA zahrnutých v zozname by dostali pridelený počet vojakov Národnej gardy určený dokumentom. 
 
Údajný dokument z dielne ministerstva vnútra pod vedením Johna Kellyho sa týka štyroch štátov USA, ktoré hraničia s Mexikom. Ide o Texas, Nové Mexiko, Arizonu a Kaliforniu. Celkovo je však krajín jedenásť a zvyšok zoznamu dopĺňajú Louisiana, Arkansas, Oklahoma, Colorado, Utah, Nevada a Oregon. 
 
Informácie o údajnej mobilizácii Národnej gardy s cieľom postihovať migrantov, ktorí žijú v USA ilegálne, sú podľa Bieleho domu nepravdivé. Hovorca Sean Spicer na svojom twitterovom účte vyhlásil, že informácia je „100 % falošná“, čo vraj potvrdilo aj ministerstvo vnútra. 
 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

FOTO Za život pochodoval 50-tisícový dav, prišli aj politici: Tu sú ich komentáre

19:05 FOTO Za život pochodoval 50-tisícový dav, prišli aj politici: Tu sú ich komentáre

Centrom Bratislavy v nedeľu pochodovalo približne 50.000 ľudí z celého Slovenska s cieľom verejne po…