Toto sa už podobá na vojnu. Príde štádium, keď sa Fico nebude môcť tváriť, že mu Kiska nestojí za reč, tvrdí komentátor

3. 11. 2016 9:03

Prezidentovi Slovenskej republiky Andrejovi Kiskovi asi došla trpezlivosť, keď v rozhovore pre časopis Trend búšil do vlády. Na paškál si zobral ministra vnútra Roberta Kaliňáka, do kancelárie si zavolal vyšetrovateľa kauzy Gorila Mareka Gajdoša a tvrdými vyjadreniami počastoval aj premiéra Roberta Fica. Vraj môže za to, že generálnym šéfom OSN sa nestal minister zahraničia Miroslav Lajčák. Vzniknutú situáciu medzi prezidentom a premiérom komentuje Roman Pataj.

Toto sa už podobá na vojnu. Príde štádium, keď sa Fico nebude môcť tváriť, že mu Kiska nestojí za reč, tvrdí komentátor
Foto: TASR
Popis: Premiér Robert Fico a prezident Andrej Kiska
reklama

„Nevieme, či je to už vojna, ale najnovšie vymedzovanie sa prezidenta voči vláde sa na ňu veľmi podobá,“ píše vo svojom komentári pre Denník N Roman Pataj a hodnotí, že stret medzi premiérom Robertom Ficom a prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom bola len otázka času od začiatku, ako nastúpil do funkcie.

„Žijú predsa v iných svetoch a dlhodobo sa to nedá ignorovať,“ usudzuje Pataj, no jedným dychom dodáva, že orientácia a názory Kisku sa asi Ficovi nikdy nepáčili, no konfliktu sa pragmaticky vyhýbal. „Prezidentova popularita je príliš veľká a spomienka na ponižujúcu volebnú prehru s ním zas príliš čerstvá.“ To by podľa neho mal byť dôvod, ak niečo Fico prezidentovi vyčítal, vyčítal to jeho poradcom.

Prezident však v rozhovore pre Trend útočí priamo na Fica, jeho servilnú zahraničnú politiku, kauzu Bašternák a spomína sa aj Gorila. Viac sme o tom písali TU. Komentátor sa domnieva, že premiér aj teraz zareaguje opatrnejšie. „Skôr či neskôr však prezidentova kritika prerastie do štádia, v ktorom si už premiér nebude môcť dovoliť tváriť sa, že mu Andrej Kiska nestojí za reč.“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama

Ďalšie články z rubriky

AKTUALIZÁCIA Trnka na Disciplinárnej komisii. Má vraj všedný hlas. Nevie, či na nahrávke s Kočnerom hovorí naozaj on

14:14 AKTUALIZÁCIA Trnka na Disciplinárnej komisii. Má vraj všedný hlas. Nevie, či na nahrávke s Kočnerom hovorí naozaj on

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka a jeho právna zástupkyňa odmietajú akékoľvek spájanie os…