Totálne zlyhanie generálnej prokuratúry? Klus žalobu ani nečítal, tvrdí Čižnárov úrad. Ide o Kotlebu

30. 4. 2019 14:40

Generálna prokuratúra SR poslala stanovisko k vyjadreniu poslanca Martina Klusa o zamietnutí žaloby generálneho prokurátora SR na rozpustenie politickej strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko.

Totálne zlyhanie generálnej prokuratúry? Klus žalobu ani nečítal, tvrdí Čižnárov úrad. Ide o Kotlebu
Foto: TASR
Popis: Martin Klus
reklama

 "Najvyšší súd Slovenskej republiky 29. apríla 2019 zamietol žalobu generálneho prokurátora Slovenskej republiky na rozpustenie politickej strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko.

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky, tak ako avizovala, sa k veci bližšie vyjadrí až po doručení písomného vyhotovenia rozsudku, nakoľko predsedníčka senátu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky sa pri odôvodnení rozhodnutia nezaoberala podstatnými argumentami uvedenými v žalobe. 

Nedá nám však nereagovať na vyjadrenia poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Martina Klusa, ktorý v relácii televíznej stanice TA3 „Téma dňa“ vysielanej 29. apríla 2019 vyjadril názor, že zamietnutie žaloby bolo „totálne zlyhanie Generálnej prokuratúry“. 

Poslanec Martin Klus uvádza, že predstavitelia politickej strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko „vo svojom vlastnom volebnom programe označujú časť občanov Slovenskej republiky za parazitov, ďalšiu časť za úchylákov.

Tak isto máme nedávno skúsenosť s poslancami tejto politickej strany, ktorí sa netaja rasistickými výrokmi, popieraním holokaustu.

No a o tom, že tu máme vážnejší problém, svedčí aj to, že sa vyžívajú v neonacistickej symbolike, ako je odovzdávanie rôznych šekov alebo hákový kríž na, na prsiach okresného predsedu tejto politickej strany.“. 

Vyjadrenie poslanca Martina Klusa považujeme za neodôvodnený a účelový útok na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky, nakoľko práve všetky ním uvádzané fakty sú (spolu s ďalšími) obsahom žaloby generálneho prokurátora.

Je teda predpoklad, že poslanec Martin Klus žalobu ani nečítal, čo dáva aj obraz o relevantnosti celého jeho vystúpenia," informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…