Totalita v Rusku? Tak sa pozrite k nám, píše sa v komentári

19.8.2018 7:00

Kritik islamu Lukáš Lhoťan sa znovu hlási o slovo, tentoraz však nie kvôli vyznávačom viery v Alaha, ale pre Rusko. Pre správu, že ruský prezident Vladimir Putin nechal v armáde obnoviť funkciu ideologických komisárov-politrukov. Nejedného čitateľa, ktorý absolvoval vojnu ešte za komunistov, táto správa pravdepodobne zaujala. Lhoťan však v komentári pre server Reflex.cz píše, že v EÚ strážcovia ideologickej čistoty fungujú už dávno.

Totalita v Rusku? Tak sa pozrite k nám, píše sa v komentári
Foto: David Daniel
Popis: Lukáš Lhoťan

Komunistickí politickí dôstojníci vtĺkali vojakom do hláv myšlienky marxizmu-leninizmu, ku ktorým sa mnoho komunistov hlási dodnes. Lhoťan uvádza, že hoci dnes funkcia politruka neexistuje ani v českej armáde, ani v armáde iného členského štátu EÚ, konajú sa ideologické školenia, a to nielen v armáde, ale aj na školách.

„Ide totiž o rôzne školenia na tému propagácie ideológie multikulturalizmu a LGBT (lesby, gayovia, bisexuálne a transgender osoby) a o boj proti prejavom ,netolerancie‘. Ako som už opísal, táto aktivita je zameraná nielen na armádu, ale aj na políciu, školy a štátne úrady a ,dobrovoľne‘ sa k nej pripájajú aj súkromné firmy,“ tvrdí Lhoťan.

„Píšem zámerne ,dobrovoľne‘ v úvodzovkách, pretože je to vlastne nútené. Ktorá firma by dnes chcela riskovať, že sa na ňu zamerajú aktivisti z neziskoviek s tým, že nepodporuje multikulturalizmus a LGBT alebo rovno toleruje odpor k tomu istému?“ pokračuje publicista.

A kladie si otázku, koľko čitateľov dnes vie, že oficiálnou ideológiou Českej republiky, ale aj celej Európskej únie je multikulturalizmus. Kto tomu neverí, má sa pozrieť do oficiálnych materiálov českého ministerstva školstva. Žiakov v rámci multikultúrnej výchovy vedú k potláčaniu prejavov intolerancie, xenofóbie a rasizmu v spoločnosti. A ak bude niekto prejavovať názory, ktoré idú proti dnešným väčšinovým postojom, podľa Lhoťana mu pokojne hrozí aj výpoveď z práce. Rovnako, ako to bolo za komunistov, keď si ich niekto dovolil kritizovať.

„Až sa teda budete znovu smiať, že v Rusku je totalita a občanov vedú k potláčaniu protištátneho myslenia, spomeňte si na tento jav, ktorý učia naše deti v českej škole...“ píše Lhoťan. Otázkou vraj je, či je životaschopnejšia európska multikultúrna ideológia, alebo ideológia Ruskej federácie kombinujúca nacionalizmus, autoritatívnu demokraciu a pravoslávie. Podľa Lhoťana to ukáže až čas.

Celý text nájdete na webe Reflex.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čo ulica žiadala, vybavil napokon Béla Bugár a Most–Híd, tvrdí publicista

12:00 Čo ulica žiadala, vybavil napokon Béla Bugár a Most–Híd, tvrdí publicista

Hoci predseda Mosta–Híd Béla Bugár v prezidentskej kampani vyhral mikrosúboj s lídrom Strany maďarsk…